Kędzierzyn-Koźle: europejski dzień bez samochodu

Zastępca Naczelnego

Podróżować po mieście można na wiele sposobów. Samochód to chyba pierwsza opcja, jaka przychodzi do głowy. Jednak warto czasem przysłużyć się matce naturze i wybrać milsze jej środki transportu. Tym bardziej, jeśli można z nich skorzystać za darmo.

W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, który przypada w najbliższy piątek, przygotowaliśmy wraz z firmami Nextbike i Miejskim Zakładem Komunikacyjnym ciekawe propozycje dla mieszkańców i gości

 

miasta. Cała pierwsza godzina każdego wypożyczenia roweru ze stacji OK bike! będzie bezpłatna. To niepowtarzalna szansa na zrobienie jeszcze większej liczby kilometrów bez przesiadki i bez ponoszenia kosztów. O pozytywnym wpływie na kondycję, zdrowie i samopoczucie już chyba nie musimy przypominać. A miasto z perspektywy siodełka wygląda lepiej niż zza szyby samochodu.

Kto jednak nie czuje się na siłach, albo z jakichś innych przyczyn nie

może wskoczyć na rower, tego zachęcamy do pozostawienia swojego auta w garażu lub na parkingu i skorzystania z komunikacji miejskiej. Żeby pojechać autobusem za darmo, wystarczy przy wsiadaniu pokazać dowód rejestracyjny swojego samochodu.

A dzień później przed krytą pływalnią będzie można zamanifestować swoją miłość do dwóch kółek. Podczas imprezy pn. „Kędzierzyn-Koźle kocha rower” nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Od poniedziałku we wszystkich miejskich przedszkolach odbywają się również przedstawienia teatralne pt. „Wesoła szkoła” połączone z warsztatami ekologicznymi. Podczas nich najmłodsi poznają nie tylko zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także uczą się, jak zdrowo się odżywiać i dbać o środowisko naturalne, w szczególności o czyste powietrze.

za www.kedzierzynkozle.pl

oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte