Opole: zapraszamy na Jarmark Franciszkański

Autor Obywatelski

Jarmark Franciszkański odbywa się w naszym mieście od lat. W tym roku dedykowany będzie Jubileuszowi 800– lecia Opola. Stąd jeszcze bogatszy program Jarmarku.

Obok tradycyjnej prezentacji produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, zaplanowano także występy świętujących z Opolem miast partnerskich (Orkiestry St. Augustin Bläser z niemieckiego Ingolstadt, dziecięcego zespołu Pulutyka z Grupy Tanecznej Alba Regia w węgierskim Székesfehérvár, Chóru Przykarpacie z Iwano-Frankiwska na Ukrainie oraz zespołu z miasta Alytus na Litwie), koncert zespołu „No To Co”, duety i arie operetkowe wykonywane w duchu muzycznego Wiednia, pokazy zespołów tanecznych i muzycznych zaproszonych z całej Polski oraz występy orkiestr dętych. Zaplanowano także liczne warsztaty i animacje artystyczne, pokazy rzemiosł dawnych i zabawy historyczne a także, cieszące się dużą popularnością, zwiedzanie klasztoru ojców Franciszkanów. Najmłodsi znajdą „coś dla siebie” w towarzyszącym Jarmarkowi wesołym miasteczku, gdzie zabawiać ich będą m.in. animatorzy, szczudlarze czy specjalne pokazy baniek mydlanych.

 

Sobotni wieczór (tj. 23.09.) również będzie pełen atrakcji. We współpracy z Archiwum Państwowym przygotowana została ciekawa historyczna gra miejska z nagrodami “Opole Kreujesz”. Zaś wszystkich „wytrwałych” zapraszamy o godz. 23.00 do Kościoła oo. Franciszkanów na widowisko Król Jan Kazimierz w Opolu – Uniwersał Królewski wzywający do walki ze Szwedami, będący rekonstrukcją wydarzenia z 1655 roku. Tuż po inscenizacji, o północy odbędzie się klimatyczny koncert muzyki organowej epoki baroku w wykonaniu Zuzanny i Macieja Batorów.

Podczas całego Jubileuszowego Weekendu mieszkańcy i goście będą mogli spróbować także słynnych już opolskich precli pieczonych według starej oryginalnej receptury z 1529 roku.

www.opole.pl
oprac. W.S

Komentarze są zamknięte