Dentyści wyleczą w szkole lub prywatnym gabinecie. Nowa ustawa już za miesiąc

Autor Obywatelski

W ciągu miesiąca minister Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół – oświadczyła we wtorek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: „Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy pan minister zdrowia – Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował.

Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole”. Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. „Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły dzieci – wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie” – zaznaczyła Zalewska.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/oprac WuEs

Komentarze są zamknięte