Kędzierzyn-Koźle: radnego Pawlika nie interesuje co robi organ wykonawczy. Co on robi zatem w komisji rewizyjnej RM?

Autor Obywatelski

W piątek komisja rewizyjna rozpatrywała naszą skargę (Fundacji Wiedzieć Więcej) na prezydentę, która od dwóch lat ignoruje wniosek przewodniczącego rady miasta, poparty ówcześnie przez 14 radnych. Wniosek dotyczył publikowania skanów wszystkich zawartych przez urząd umów (obecnie publikowany jest wyłącznie ich rejestr o wartości powyżej 5000 zł).

Komisja poparła naszą skargę, zapewne w odróżnieniu od samej rady. Jednak najciekawsza jest wypowiedź radnego Przemysława Pawlika, z której można wywnioskować, że nie interesuje go to co robi władza wykonawcza. Jego słowa zabrzmiały przerażająco zważywszy na fakt, iż radny ten jest członkiem komisji, której zadaniem jest właśnie patrzenie na ręce prezydenty a przede wszystkim na wydatki z jej działalnością związane.

Rozumiemy, że to pierwsza i ostatnia kadencja radnego, który najwyraźniej pomylił swoje powołanie. Życzymy pomyślności i szczęścia na łonie normalnej rodziny i w szkolnej pracy, którą nadzoruje nikt inny jak właśnie Sabina Nowosielska.

Czy wy też czujecie się normalni pełniąc funkcję kontrolną i sprawdzając wydatki władz? Nowa Trybuna Opolska NTO, Radio Park Fm, Tygodnik 7DNI, Kurier Kędzierzyńsko-Kozielski, Radio Opole, Nowa Gazeta Lokalna / Lokalna24, Dobra Gazeta, KK24.pl, Telewizja TVM, Niezależna Gazeta Obywatelska.

Fundacja Wiedzieć Więcej

Komentarze są zamknięte