Kędzierzyn-Koźle „Miasto możliwości”: – Czy te „oczy biznesu” mogą kłamać? – Chyba nie

Autor Obywatelski

Od miesiąca redakcja ngopole.pl oczekuje na odpowiedź na pytania zadane w trybie ustawy Prawo Prasowe i ustawy o dostępie do informacji publicznej. Pytania są bardzo proste, jednakże prezydenta Sabina Nowosielska, „pochodząca z biznesu” ma spory kłopot z odpowiedzią. A czego dotyczyły nasze pytania?– Proszę o informację ile służbowych kart płatniczych funkcjonuje w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla?
– Kto nimi dysponuje? Proszę o podanie nazwisk osób funkcyjnych w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla dysponujących służbowymi kartami płatniczymi.
– Czy służbowe karty płatnicze funkcjonują także w dyspozycji prezesów spółek z udziałem gminy?
– Proszę o podanie informacji czy służbowe karty płatnicze są w dyspozycji kierowników-dyrektorów MOSiR, MOK, MOPS?

Sabina Nowosielska: Czy te oczy biznesu mogą kłamać? – Chyba nie.

– W jaki sposób prowadzona jest kontrola prawidłowości korzystania z służbowych kart płatniczych?

O spółki z przeważającym udziałem gminy Kędzierzynm-Koźle nie pytaliśmy, chociaż kto wie, czy takie „nowoczesne” formy rozliczeń, np. w lokalach gastronomicznych, także nie funkcjonują w naszym mieście. Jedno wiemy na pewno. Pani prezydencie  Nowosielskiej brakuje możliwości przekształcenia miasta Kędzierzyn-Koźle w spółkę z.o.o. Wtedy wystarczyłoby się powołać na przepisy dot. tajemnicy handlowej, bądź tajemnicy spółki, by nie odpowiadać na nasze „głupie”, „jakieś takie” pytania. Ostatnio taki lokal wizytował na Górze Św. Anny przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Właścicielem jest powracający na polityczne boisko Robert Węgrzyn. Pani prezydenty na spotkaniu z kolegami nie było.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte