Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpi z Andreą Boccellim! The Tall Ships Races 2017

Autor Obywatelski

– Bardzo

– Bardzo się cieszę, mogąc podzielić się informacją o ogromnym wyróżnieniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie – zespół zaangażowany został w trzy wielkie muzyczne wydarzenia nadchodzących dni – otwarcie Finału TTSR, koncert Andrea Bocellego oraz prawykonanie Odyssei Henriego Seroki – napisała do nas Weronika Bulicz rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie.
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpi z Andreą Boccellim! TTSR 2017
Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi z koncertem w Szczecinie. Będzie główną gwiazdą imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na dużej scenie u podnóża Wałów Chrobrego. To będzie niezwykłe wydarzenie.
Między 5 a 8 sierpnia Szczecin zamieni się w żeglarską stolicę świata – miasto już po raz trzeci będzie gospodarzem finału The Tall Ships Races,

 regat wielkich żaglowców, w których uczestniczą jednostki z całego świata, popularyzując żeglarstwo wśród kolejnych pokoleń młodych ludzi. Występ gwiazdy światowego formatu, jaką jest Andrea Bocelli dodatkowo uświetni to ważne żeglarskie święto. Gwieździe na scenie towarzyszyć będą także muzycy Filharmonii Szczecińskiej i tancerze z „Astry” oraz – co szczególnie dla nas ważne – Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
– Udział w tak wielkim przedsięwzięciu jest dla Chóru Akademii Morskiej ogromnym wyróżnieniem – przyznaje Sylwia Fabiańczyk-Makuch. – Wiemy, że to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w Polsce a może i w Europie w 2017 roku. To dla nas ważne, bo chór jest integralną częścią miasta i chce stanowić jedną z jego wizytówek. Z Andreą Bocellim zaśpiewamy aż 12 utworów – dodaje dyrygent.
Chór jest kulturalną wizytówką uczelni, a poprzez swoje działania znakomicie wpisuje się także w charakter miasta. Już ponad 14 lat zespół, tworząc nowatorskie projekty, kręcąc wideoklipy i występując u boku największych gwiazd, zawsze pozostaje wierny „pierwiastkowi” morskiemu.
– Chcemy, poprzez nasze działania i wizerunek, podkreślić, że jesteśmy integralną częścią kultury morskiej, która stanowi także wizytówkę Szczecina – mówią chórzyści. Tym bardziej cieszy fakt, że kilkudziesięcioosobowy zespół został zaangażowany w główny koncert wielkiego morskiego święta. Cieszy też fakt, że chórzyści zetkną się osobiście z legendą muzyki, jaką niewątpliwie jest Andrea Bocelli.
Na tym jednak nie koniec. Chór Akademii Morskiej wystąpi także podczas uroczystej inauguracji Finału TTSR – w sobotę o 19:30 na Scenie Głównej imprezy. Otwarcie bezpośrednio poprzedzi koncert z Bocellim.
Ponadto z chórzystami spotkamy się również w niedzielę – 6 sierpnia w Operze na Zamku. Tam artyści będą towarzyszyć uroczystemu prawykonaniu utworu symfonicznego „Odyssea” autorstwa kompozytora Henriego Seroki w aranżacji Krzysztofa Herdzina.

Wały Chrobrego to samo centrum tolszipowych wydarzeń – w tych dniach w Akademii Morskiej mieścić się będą biura organizatorów przedsięwzięcia, przedstawicieli Sail Training International oraz szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. W budynku przy Wałach Chrobrego znajdzie się także centrum Oficerów Łącznikowych, których praca podczas Finału jest kluczowa dla komfortu załóg biorących udział w tym wielkim żeglarskim święcie.
Na czas Finału nasz statek – Nawigator XXI ustępuje miejsca przypływającym gościom. W najbliższych dniach statek będzie cumował w porcie, przy Nabrzeżu Bułgarskim za rufą żaglowca Kruzenshtern . Statek będzie dostępny dla zwiedzających od 5 do 7 sierpnia między 10:00 a 20:00!

Ponadto – AM stanie się „domem” dla Oficerów Łącznikowych oraz organizatorów imprezy, a nasz gościnny statek Nawigator XXI przyjmie zwiedzających przy Nabrzeżu Bułgarskim.

Weronika Bulicz

oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte