KNF: Komisja Nadzoru Finansowego – biuro maklerskie na liście ostrzeżeń

Autor Obywatelski

W poniedziałek, 31 lipca 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczony został nowy podmiot. Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF), została wpisana spółka: – Eubi Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF), została wpisana spółka: – Eubi Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

 

W zeszłym tygodniu na listę ostrzeżeń została wpisana – Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie /prowadząca portal kupweksel.pl/. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała ostatnio o wpisaniu na prowadzoną przez siebie listę ostrzeżeń publicznych nowego podmiotu – spółki CFD 1000 Limited z siedzibą we Wspólnocie Dominiki.

Podstawą tej decyzji, poinformowała KNF, jest podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF). Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że wpisała trzy nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych – Comfort Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie, Cezar Grupa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (obecnie Ritorma Sp. z o.o), a także osobę fizyczną Gaweł K. Wszystkie wpisy związane są z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF – poinformowała komisja.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

PAP

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte