Opole – miasto idealnych kadrów z Waszej sesji ślubnej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś młode pary rzadko decydują się na klasyczne sesje studyjne. Najmodniejszą opcją są zdjęcia plenerowe wykonywane w parkach, ogrodach, przy słynnych zabytkach lub budynkach przemysłowych. Parę i fotografa ogranicza tylko i wyłącznie wyobraźnia. Możliwości jest wiele, szczególnie w mieście tak urokliwym i malowniczym jak Opole. Nasz artykuł podpowie Wam, jak przygotować się do udanej sesji ślubnej i znaleźć idealną plenerową lokalizację.

Fotograf ślubny Opole – jak znaleźć tego najlepszego?

Fotografia ślubna w Opolu rozwinęła się na tyle, że znalezienie dobrego fotografa na wesele nie powinno sprawiać żadnych problemów, gdyż aktualnie w tej okolicy jest aktualnie około 400 podmiotów świadczących usługi fotografii ślubnej (źródło: http://www.fotograf-wesele.pl/Opole,miasto,zdjecia_slubne_fotograf_wesele.html). Jak jednak wybrać spośród gąszcza ofert? Jedną z opcji są usługi polecane przez znajomych. Jeżeli ktoś z naszego otoczenia wynajmował niedawno fotografa ślubnego, na pewno chętnie podzieli się wrażeniami i przykładowymi zdjęciami. Ciekawą możliwość dają nam także portale takie jak fotograf-wesele.pl. Znajdziemy tam dużą bazę artystów z wybranego miasta wraz z ich portfoliami i ocenami ich klientów. Przeglądając zdjęcia kilku, a nawet kilkunastu interesujących fotografów, porównamy najlepsze oferty i będziemy w stanie zadecydować, jaki styl najbardziej nam odpowiada.

Kiedy umówić się na sesję i jak się do niej przygotować?

Jaki dzień wybrać na zdjęcia ślubne w Opolu? Nie powinniśmy przede wszystkim zbyt długo zwlekać. Większość fotografów zastrzega w umowie, że sesja plenerowa musi się odbyć nie później niż miesiąc od ceremonii i w naszym interesie jest tego terminu pilnować. Aby móc przygotować się do zdjęć, warto zapewnić sobie więcej wolnego czasu. Wówczas umówimy się o najkorzystniejszej porze dnia i nie będziemy musieli się spieszyć, by zdążyć przed zmrokiem. Dopytajmy fotografa, ile godzin jest w stanie poświęcić na plener i dostosujmy się do określonego przez niego czasu.

Przed dniem sesji sprawdźmy stan naszych kreacji i jeżeli to potrzebne, doprowadźmy je do porządku. Umówmy się również wcześniej na wizyty do fryzjera lub makijażysty. Fotografie plenerowe będą pamiątką na całe życie, warto więc prezentować się na nich nienagannie. Podczas sesji przyda nam się puder matujący, dzięki któremu unikniemy świecącej się skóry. Kobiety wziąć mogą również ze sobą pomadkę do ewentualnej korekty makijażu ust.

Opole – gdzie wybrać się na sesję ślubną?

Opole to piękne i różnorodne miasto – idealna lokalizacja na udany ślubny plener. Które miejsca są szczególnie godne polecenia? Wiele ciekawych możliwości oferuje samo centrum miasta. Możemy wybrać się na przykład na plac Ignacego Daszyńskiego, na którym znajduje się niewielki park z fontanną. Zieleń i natura to wspaniałe tło romantycznych fotografii, a zdjęcia na tle zabytków są pełne niezwykłego klimatu. Ciekawą inspiracją jest także Most Groszowy z początku XX wieku. Znajduje się on na Młynówce, która jest starym korytem rzeki Odry. Poza tym zapomnieć nie można także o neorenesansowym Ratuszu, neogotyckiej Wieży Ciśnień i opolskim rynku. Dobry fotograf będzie w stanie wyczarować tam piękne, niezwykłe zdjęcia, wykorzystać detale architektoniczne i elementy krajobrazu miasta.

Jeżeli nie straszny nam wyjazd poza granice miasta, ciekawą opcją będzie plener w polu lub na łące. Romantyczne zdjęcia na łonie natury wykonane wprawną ręką profesjonalnego fotografa z pewnością wpiszą się w gusta niejednej pary i podkreślą wyjątkowość chwili.

Niedaleko miasta znajduje się również pałac w Mosznej, który stanowi jedno z ulubionych miejsc fotografów ślubnych z Opola. Nic zresztą dziwnego – zdjęcia wykonywane mogą być zarówno w obrębie zabytku jak i malowniczego ogrodu, w którym znajduje się wiele pięknych roślin. Na miejscu skorzystać możemy również ze stylowej restauracji. Jeżeli uzyskamy zgodę obsługi, takie zdjęcia będą bez wątpienia niezwykle eleganckie i oryginalne. Odważniejsze pary decydują się na sesję w jeziorze znajdującym się w parku. Wymaga to wprawdzie zamoczenia kreacji, ale efekty takiej sesji mogą być tego warte.

Artykuł partnera

Komentarze są zamknięte