Sprawa Tomasza Wantuły stoi w miejscu, ale niezupełnie

Autor Obywatelski1

 – Sprawa Tomasza  Wantuły i innych wpłynęła do kędzierzyńsko-kozielskiego Sądu Rejonowego 18. 12. 2014 roku – rozpoczęla spotkanie z redakcją ngopole.pl Elżbieta Semeniuk wiceprezes kędzierzyńko-kozielskiego Sądu Rejonowego. Przypomnijmy, że chodzi w niej o niedopełnienie obowiązków służbowych, poprzez niepoinformowanie społeczeństwa o zamiarze likwidacji jednej ze szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu.  – Do tej pory wyznaczono 25 terminów, na których przesłuchano oskarżonych Tomasza Wantułę i jego doradczynię Halinę Damas – Łazowską oraz 57 świadków – poinformowała nas wiceprezes kędzierzyńsko-kozielskiego sądu Elżbieta Semeniuk. Warto dodać, że sprawa nie jest łatwa, precedensowa i wymaga szczególnej staranności przy jej rozpatrywaniu. Świadczy o tym choćby trzyosobowy skład sędziowski, orzekający w tej sprawie.

Sędziowie musieli przejrzeć 26 tomów akt, a ostatni termin rozprawy wyznaczony był na 12.12 2016 r. Zaniepokoił nas fakt, iż od ponad pół roku sprawa stoi w miejscu.  Chociaż niezupełnie.

– Sprawa  jest skomplikowana i precedensowa. Wiele wniosków dowodowych sąd oddalił ale dopuścił opinię z zakresu rachunkowości. Po rozprawie prokuratur złożył pismo procesowe, w którym wniósł, aby w tej opinii były tezy dowodowe ważne z punktu widzenia oskarżyciela. Te czynności już się odbyły. Obecnie trwa przygotowanie postanowienia dowodowego. W mojej ocenie wyznaczenie kolejnej rozprawy, będzie miało miejsce w bardzo krótkim czasie. Sąd na nic nie czeka. Jak już mówiłam wcześniej, sprawa jest skomplikowana i zwracam uwagę na fakt, że orzeka w niej skład sędziowski trzyosobowy – poinformowała naszą redakcję w środę 12 lipca Elżbieta Semeniuk wiceprezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu

Dlaczego niepokoi nas przeciągający się proces? Ano dlatego, że były prezydent Kędzierzyna-Koźla Tomasz Wantuła, cały czas jest radnym powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a to nie pierwszy przypadek, kiedy sąd w Kędzierzynie-Koźlu osądził samorządowca lub innego Very Inportant Persons (VIP-a), po upływie kadencji i skasowaniu przysługującej jemu z tego tytułu diety. Dodajmy że, przewodniczącym składu orzekającego jest SSR Igor Szwedkowicz.

Wiktor Sobierajski

  1. hehe
    | ID: 08b7c1d4 | #1

    Panie Wiktorze, dieta to małe piwo. Tomasz Wantuła może spokojnie przygotowywać się do kandydowania w wyborach prezydenckich w 2018 roku. Jeśli nawet ich nie wygra to pewnie znowu zostanie radnym.

Komentarze są zamknięte