Opole: gra miejska „Lot trzmiela”

Autor Obywatelski

Już 19 i 20 lipca zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Lot trzmiela”. Współorganizatorami tej imprezy edukacyjno-kulturalnej są Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera i Samorząd Województwa Opolskiego w ramach projektu pn. „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim”.

Gra miejska „Lot trzmiela” to przede wszystkim gra edukacyjna. To propozycja dla licznych półkolonii, świetlic środowiskowych oraz rodzin pozostających w mieście na czas wakacji. Filharmonia, organizując grę, umożliwia rozszerzenie wypoczynku o element edukacyjny i społeczny.

Gra odbędzie 19 i 20 lipca w Opolu w godz. od 10:00 do 14:00. Jej celem będzie poszerzenie wiedzy ekologicznej i przekazanie informacji o przyrodzie i muzyce oraz wzajemnych relacjach natury ze sztuką, a także o zabytkach województwa opolskiego. Uczestnicy gry będą się pieszo poruszać się pomiędzy punktami kontrolnymi i wykonywać zadawane przez organizatorów zadania. Nie będzie można korzystać z samochodów, skuterów, rowerów, rolek i innych pojazdów. Warunkiem uczestnictwa w grze jest rejestracja w dniach 19 i 20 lipca br. pod adresem e-mail: [email protected] lub w dniu przystąpienia do gry w godz. 9:00-11:00 w siedzibie Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Żródło: opolskie.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte