Atak establishmentu na protest pod SN karą za zdjęcia w światowej prasie?

Redaktor3

Dziś trwa wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie. Plac Krasińskich, gdzie ma przemawiać amerykański przywódca, został już przygotowany, a służby Hanny Gronkiewicz – Waltz zapewne pomalowały pasy zielonej trawy na jeszcze bardziej zielono. Tymczasem pacyfikacja protestu weteranów spod Sądu Najwyższego domagających się normalnego sądownictwa ma „drugie dno”. Oto powodem wspólnej akcji warszawskiego ratusza i MSWiA przeciwko grupie protestujących mogły być zdjęcia opublikowane przez „The New York Times” i „The Guardian”! „Drugie dno” likwidacji legalnego protestu i posłużenie się w tym celu wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa ujawniła właśnie pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf …

– Niemal przez rok zabiegaliśmy u wielu instytucji o likwidację tego miasteczka, uznając, że godzi ono w prestiż sądów, a tym samym państwa polskiego. Ponadto stwarzało zagrożenie dla funkcjonowania instytucji mieszczących się w gmachu, bezpieczeństwa pracowników i obywateli – powiedziała wczoraj „Stołecznej” prof. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy i mamy nadzieję, że miasteczko przestanie straszyć, a zieleń odzyska dawny blask. Szkoda tylko, że będzie to trochę kosztowało. Wreszcie też będziemy mogli otworzyć główne wejście – kończy Gersdorf.

Na likwidację protestu ostro odpowiedziała prezes stowarzyszenia Solidarni 2010, dziennikarz TV Republika Ewa Stankiewicz. – Protestujemy wobec brutalności policji i innych służb, która przypomina najgorsze czasy funkcjonowania ZOMO – pisze w oświadczeniu Stankiewicz. – Oczekujemy wyjaśnień od władz samorządowych stolicy oraz od ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka. – Oczekujemy ponadto, że po zakończeniu wizyty Prezydenta Donalda Trumpa, która stała się bezpośrednim pretekstem do przeprowadzenia tej bezkompromisowej akcji,  protestujący w Miasteczku Protestu  będą mogli powrócić  przed Sąd Najwyższy na zajmowane poprzednio miejsce swojego legalnego zgromadzenia oraz że odzyskają zarekwirowaną własność i rekompensatę za dokonane zniszczenia – podsumowuje prezes Solidarni 2010.

Stołeczny ratusz ma za to inną optykę. – Naliczyliśmy im kary sięgające już 100 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszt wywózki, a ta akcja nie była tania – mówi „Gazecie Wyborczej Warszawa” dyrektor ZDM Łukasz Puchalski. Dodaje, że część zabranych rzeczy to śmieci, przedmioty wartościowe znajdują się w magazynach drogowców. Można je odebrać, ale po przedstawieniu potwierdzenia własności i uregulowaniu kar. – Ten teren jest zdewastowany. Wszystko było w tym miasteczku: ropa, agregaty, butle z gazem. Zaraz po wizycie prezydenta Trumpa Zarząd Zieleni zacznie rekultywację trawnika. My z kolei przygotowujemy się do remontu ulicy Miodowej i placu Krasińskich, który chcemy zacząć po uroczystościach związanych z rocznicą powstania warszawskiego. To będzie teren zamknięty – zapowiada dyrektor Puchalski. A jeśli w piątek miasteczko wróci na pl. Krasińskich? – Spokojnie, poradzimy sobie – odpowiada Wyborczej szef drogowców.

– Dla Hanny Gronkiewicz – Waltz i Małgorzaty Gersdorf niewątpliwie to zwycięstwo – mówi NGO koordynator usuniętego protestu Adam Słomka. Wciągnięto w rozgrywkę polityczną Komendę Główną Policji i MSWiA tworząc fatalny precedens doraźnej koalicji po to, aby pod pretekstem wizyty prezydenta Trumpa złamać ponad 10 miesięczny obywatelski protest. Tymczasem HGW powinna zająć się przygotowaniem do obrony przed odpowiedzialnością karną za „reprywatyzację”, a pani Gersdorf zawiesić w obowiązkach komunistycznych zbrodniarzy orzekających w Sądzie Najwyższym. Wbrew mrzonce prezes SN ten sąd nie ma obecnie żadnego prestiżu. Przypomnę, że członkiem Kolegium SN jest np. sędzia Marian Buliński, który brał udział w skazaniu opozycjonisty w PRL na 3 lata wiezienia za 7 ulotek. Ośmiesza się prezes Gersdorf twierdząc, że nasz protest zagrażał obywatelom i przedwcześnie cieszy z jego pacyfikacji. Za to służby HGW będą odpowiadały karnie i cywilnie za bezczelne łamanie praw obywatelskich, np. prawa do protestu, zgromadzeń, własności – kończy Adam Słomka.

Na koniec warto zadać pytanie. Czy nie jest tak, że opublikowanie przez światowe media „wozu Drzymały 2.0” z terenu zlikwidowanego protestu z banerami witającymi Donalda Trumpa nie spowodowało nerwowej reakcji establishmentu – wspólnych sił HGW, SN, MSWiA oraz nasłania nocą setek funkcjonariuszy na weteranów, opozycjonistów z czasów PRL? To błąd który będzie wiele kosztował albowiem zagraniczne media i tak „wytropią” o co chodziło z protestem. Będzie powód do zadania wielu niewygodnych pytań – również dla PiS. Skoro obóz pod SN stał ponad 10 miesięcy to chyba wskazuje to na jakieś zaniedbania w obozie „dobrej zmiany”? Dla SN i HGW jest za to wygodniej wspierać Frasyniuka i Wałęsę z ich ekscesami przeciwko obchodzeniu smoleńskich miesięcznic.  Wszystkim z establishmentu za to nie jest na rękę, gdy prezydenta USA Donalda Trumpa witają niezależni protestujący weterani walki z komuną przebijając się na okładki „The New York Times” i „The Guardian”!

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. Jakubowski Tadeusz
  | ID: bf948e03 | #1

  Tak właśnie działa to skorumpowane i bandyckie państwo tzw. PiS-u. Czym ono różni się od PO-skiego, niczym żądzą nami sami bandyci, a ta cała Szydło premier kadzi nam głowę o demokracji. Ludzie powstańcie wyjdźcie na ulicę, trzeba wieszać to gówno w rządzie.
  Polska jest państwem tylko teoretycznym. W teorii, czyli w Konstytucji RP, jest zapis jakoby Polska była państwem prawa, obywatele są równi w prawach i obowiązkach oraz do Narodu należy władza. Tylko w teorii. W praktyce reżim postokrągłostołowy podtrzymał bezprawne uprzywilejowanie pewnych grup społecznych, między innymi sędziów i policji, aby dzięki ich usługom niewolić ów Naród – władzę zwierzchnią. I tak się dzieje. Przyjeżdża do Polski gość, bliżej nikomu tutaj nieznany, jednak reprezentujący swój kraj urzędnik z wizytą państwową i okazuje się ze prosty obywatel nie ma praw żadnych bo Polska istnieje tylko teoretycznie. Jest przecież kolonią. A płatny motłoch w mundurach, tak samo jak przed kilku dekadami czerwonoarmiści, sieje przemoc i niszczy cudzą własność. Co więcej – aby ukryć prawdę i uniknąć odpowiedzialności wymyślono funkcję rzecznika. Taki rzecznik nic nie robi tylko udaje świadka, którym nie jest. Jest poszkodowany Adam Słomka i jego relacja z pierwszej ręki a po stronie agresora nie ma świadków, nie ma odpowiedzialnych którzy byli na miejscu, jest za to rzecznik. Skąd on wie ze to co rozpowszechnia nie jest kłamstwem? Ma na to jakiś dowód.? To było doskonale posuniecie miasteczka .Cel został osiągnięty o „nadzwyczajnej rasie panów „dowiedział się świat .Cały świat !!! Likwidacja protestu pokazuje doskonale jak broni się ta nacja łamiąca prawa człowieka .Obrona jest żenująca ,działania to rozpacz .Historia dla Bohaterów sprzeciwu przeciw „mafii państwa „już wykuła w czasie kamienne tablice chwały i bohaterstwa walki o sprawiedliwość .

 2. Heniek
  | ID: 08aa4e3a | #2

  Panie Jakubowski co do likwidacji miasteczka przed S.N to było nie właściwe ,kto za tym stoi czas pokarze .Pan nawołuje do protestu Narodu kim pan jest jakie ma pan do tego prawo gdzie pan był jak strzelano do górników w Jastrzębiu ,gdzie pan był gdyśmy apelowali do Polaków o poparcie o uwolnienie Zygmunta Miernika .Nawołuje pan do rokoszu przeciwko demokratycznie wybranej Władzy to co pan robi to zdrada Polski i Polaków jest pan zdrajca .Co do prezydenta Stanów Zjednoczonych to nigdy nie dostaliśmy jako naród takiego moralnego poparcia ,jeszcze niedawno naszym reprezentantom zamiast Godła Narodowego przyszyli dziwadło jako symbol narodowy ,a Polakowi nakazywano wstydzić się ,że jest Polakiem. Poprzedni rząd nakazywał obłudnie mówić ,ze jest się Europejczykiem ,tak jak by Polski Naród mieszkał w Azji .Myślę ,że mam prawo tak panu napisać i odpowiedzieć na pana brednie ,bo byłem jednym z założycieli i uczestnikiem tego miasteczka protestu ,czynie uczestniczyłem jako pełnomocnik R.K.W w wyborach prezydenckich i parlamentarnych

 3. natalii wodzicka
  | ID: 818a34ff | #3

  POżyjemy ZOBACZYMY …

Komentarze są zamknięte