Kędzierzyn-Koźle: nagrodzeni za tony odpadów

Autor Obywatelski

Ekologiczna impreza pt. „Eko-ogrody”, jaka odbyła się w galerii „Odrzańskie Ogrody”, była okazją do rozstrzygnięcia czwartej edycji konkursu dla szkół i przedszkoli „Segreguj.pl”. Jego organizatorem był związek międzygminny „Czysty Region” oraz firma Enviropol PL z Gliwic.Zadanie konkursowe było banalne. Dzieci w ciągu roku szkolnego miały za zadanie zebrać jak największą ilość makulatury, puszek aluminiowych oraz zużytych baterii. Łącznie w przedszkolach i szkołach z terenu wszystkich gmin zrzeszonych w ramach związku uzbierano rekordową ilość odpadów: blisko 150 ton makulatury, 4,4 ton puszek aluminiowych i 6,4 ton baterii. Wśród nagrodzonych znalazły się również cztery placówki z Kędzierzyna-Koźla. W kategorii przedszkoli na trzecim miejscu zna

lazło się Publiczne Przedszkole nr 11, na ósmym PP nr 21, a na dziewiątym PP nr 5. W kategorii szkół podstawowych na dziewiątej pozycji uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20.

 

Ponadto dziesięciu przedszkolaków z „Jedenastki” otrzymało nagrody indywidualne za największą ilość zebranych odpadów. Trafiły one do rąk następujących maluchów: Amelia Gnyla, Daria Juda, Jakub Klóska, Hanna Jakubczak, Adam Janiak, Adam Szczepański, Malwina Jędrzejewska, Natalia Rączkowska, Tymoteusz Wrona, Aleksandra Wróblewska.

Nagrodzeni zostali również uczniowie kędzierzyńskich podstawówek i gimnazjów – Zuzanna Wójtowicz z Publicznego Gimnazjum nr 4 oraz Adam Walasek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20. Łączna wartość nagród przyznanych przez „Czysty Region” dla placówek i uczniów z Kędzierzyna-Koźla wyniosła 4850 zł.

Dodatkowo Publiczne Przedszkole nr 11 za zbiórkę puszek otrzymało projektor od Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

Komentarze są zamknięte