Opole: XV Bieg Opolski przeszedł do historii. Przed nami Bieg Niezłomnych w Sobótce

Autor Obywatelski

Szymon Halczak zwycięzcą biegu na 10 km na XV Biegu Opolskim. Młody zawodnik zakończył bieg z wynikiem 33 minuty i 34 sekundy. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Jędrzejewska, która pokonała trasę w 43 minuty i 7 sekund.

 

Znamy wyniki XV Biegu Opolskiego. W biegu na dystansie 10 km zwyciężył Szymon Haczyk z czasem 33:34, drugie miejsce zajął Mariusz Zaręba z czasem 34:26 i Martinem Sobotą 34:50. Najszybszą kobietą okazała się Katarzyna Jędrzejewska 43:07, druga przybiegła Dominika Witkiewicz 43:30, a trzecia Monika Mrugała 43:57. W biegu na 5 km zwyciężyli Piotr Drobnik i Karolina Klag.

– Zakładałem żeby wygrać, nie interesował mnie czas i od początku prowadziłem. Wiatr trochę utrudniał, jest strasznie gorąco. Już po drugim kilometrze zostałem sam, więc gdyby rywale trzymali to bym im trochę odpuścił i chciałbym to rozegrać na końcu, a nie w trakcie biegu – mówi Szymon Halczak, zwycięzca biegu na 10km.

– Bardzo się cieszę, fajnie się biegało, było doskonałe nawodnienie, więc nie było mowy o negatywnych odczuciach. Skąd mam tyle energii? Ruszam się od dziecka, rodzice mi to wpoili, a teraz ja to wpajam mojemu dziecku. Było kilka momentów kryzysowych, mam trochę starą kontuzję, ale atmosfera pobudzała do biegu – mówi Katarzyna Jędrzejewka, pierwsza kobieta, która ukończyła bieg na 10km.

XV Bieg Opolski „Atlantis” jak zawsze miał charakter charytatywny. Pieniądze z opłat startowych zostaną przekazane na kolonie w Bułgarii dla 10 opolskich uczniów podstawówek.

za www.opole24.pl


Teraz wszystkich opolskich biegaczy zapraszamy 19 sierpnia 2017 r. do Sobótki, na podobny bieg do Sobótki, w województwie dolnośląskim. Start  o godzinie 11.oo. Wszelkie informacje na www.biegniezłomnych.pl

W.S

 

Komentarze są zamknięte