Aktualności nieaktualne. Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego w internecie różnią się od siebie

Autor Obywatelski

Zupełnie przypadkiem zajrzeliśmy na strony Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Brzegu. (fot. Inspektorat w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Damrota)

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Opolu mieści się w 3-kondygnacyjnym budynku murowanym (vis-a-vis marketu budowlanego OBI), II piętro, sekretariat pok. 31. Pomieszczenia Inspektoratu nie są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo (brak windy). Osoby niepełnosprawne ruchowo obsługiwane są na parterze w pomieszczeniach użyczanych czasowo przez Urząd Miasta Opola, po wcześniejszym umówieniu się bądź skorzystaniu z dzwonka przywoławczego umieszczonego w holu przy głównym wejściu do budynku (od strony południowej). Adresy e-mail, formularz kontaktowy oraz odnośnik do Elektronicznej Skrzynki Podawczej Inspektoratu (ESP) znajdują się w zakładce „kontakt” – takim komunikatem wita nas strona www.pnib.opole.pl. W zakładce „Informacje” jest ich kilka, np. informacja dotycząca opłat skarbowych. Właściwym organem podatkowym jest Prezydent Miasta Opola. To w Opolu a w Brzegu?

Witamy na stronieRatusz Brzeg Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Brzegu. Nasza siedziba znajduje się przy ulicy Oławska 25 49-300 Brzeg.Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15. Komunikatów żadnych nie ma, co jakoś nas nie dziwi. Jest za to zakładka „prawo” skąd zostajemy przekierowani do Internetowego Systemu Aktów Prawnych. Wszystko OK, bo ułatwia do do dotarcia do aktów prawnych obowiążującym w naszym kraju. I największa zaleta niespotykana gdzie indziej. Jest możliwość powiększania tekstu a także odsłuchiwania tekstu ze strony. Brawo.

W nyskim Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego jest bardzo podobnie. Za to w Kędzierzynie-Koźlu najważniejszą informacją  ze strony internetowej dla petentów jest chyba ta zawarta w aktualnościach: Dni wolne od pracy w 2017 r oraz ta z 13 maja br o tym, że 27 maja dniem wolnym od pracy w urzędach administracji rządowej.

Najkorzystnej wypadła w naszej ocenie strona internetowa PINB z Brzegu.

Gratulujemy. Wiktor sobierajski

Komentarze są zamknięte