Radom: bójka KOD z Młodzieżą Wszechpolską. Policja ustala przebieg zdarzeń

Autor Obywatelski

Policja z urzędu prowadzi czynności w sprawie sobotniego zdarzenia w Radomiu. Jak pisze w komunikacie radomska policja, z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, iż na ulicy Żeromskiego doszło do awantury pomiędzy zwolennikami dwóch różnych zgromadzeń.

Media opublikowały nagrania wideo oraz fotografie, na których widać jak ubrany w czarną koszulkę mężczyzna w asyście kilku kolegów w koszulkach z napisem „Młodzież Wszechpolska” atakuje mężczyznę w kamizelce z napisem „KOD”, bije go, kopie i powala na ziemię. Następnie ucieka. Mazowiecki oddział Komitetu Obrony Demokracji potwierdza na stronie internetowej, że został zaatakowany działacz KOD.
– Czynności podjęto, mimo iż do chwili obecnej nikt nie złożył w tej sprawie oficjalnego zawiadomienia – informuje policja, podkreślając, że działania mające na celu wyjaśnienie i ustalenie przebiegu zdarzenia prowadzi z własnej inicjatywy.
W komunikacie czytamy, że policjanci otrzymali wcześniej zgłoszenia dwóch zgromadzeń publicznych, których trasy przemarszu obejmowały ulicę Żeromskiego, jednak ich planowany czas w żaden sposób nie kolidował ze sobą. Pierwsze zaplanowano w godzinach 11:30 – 13:00, zorganizowane przez sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. Kolejne zaplanowano w godzinach 14:00 – 16:00, zgłoszone przez osobę prywatną, bez informacji o zaangażowaniu jakiejkolwiek organizacji w przygotowanie zgromadzenia.

Za TVP Info oprac, W.S

foto:  internet

Komentarze są zamknięte