Poseł Sanocki: „Możecie wrócić do swoich chałup na wschodzie”

Redaktor5

Poseł Janusz Sanocki zabrał głos w sprawie prostestu mieszkańców Głubczyc, którzy nie zgadzają się na renowację pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej znajdującego się w głubczyckim parku miejskim.

Wbrew oczekiwaniom protestujących, Poseł z Nysy nie opowiedział się po stronie przeciwników gloryfikacji armii sowieckiej, a wręcz wskazał, że sowieckim żołnierzom należy się wdzięczność. W wymianie komentarzy padło m.in. stwierdzenie:

Głubczyccy Patrioci [nazwa profilu, który zainicjował akcję – przyp. red.] i jeszcze jedno. Glubczyccy Patrioci (cokolwiek by to oznaczało) mieszkają na Ziemi Glubczyckiej dzięki tym żołnierzom radzieckim.

– napisał Poseł.

Po wskazaniu, że ta sama Armia Czerwona była powodem opuszczenia rodzinnych stron na Kresach przez przodków współczesnych mieszkańców Głubczyc, Sanocki dodał:

Nie ma żadnych przeszkód żeby Glubczyccy Patrioci wrócili do swoich chałup na wschodzie. Dostaliście domy, w których mieszka kolejne pokolenie i chcecie burzyć pominęli tych, którzy wam umożliwili mieszkanie tutaj. Z rozumem nie ma to wiele wspólnego ani z etyką.

(Pisownia oryginalna).

W wymianie zdań oczekiwanego skutku nie przynosiły przytaczane przez internautów argumenty dokonanych zbrodni sowieckich, gwałtów na kobietach polskich, ani też przypomnienie o męczeństwie i ekspatriacjach mieszkańców Kresów Wschodnich.

Gdy padło stwierdzenie, że wyrażone stanowisko nie zostanie zapomniane podczas wyborów, Poseł Sanocki zakończył udział w dyskusji.

W minionym tygodniu rozpoczęła się renowacja głubczyckiego pomnika Armii Czerwonej. Jak podało Radio Opole, według głubczyckich urzędników miejskich, koszt niewielkiego zakresu prac remontowych nie przekroczy 30 tys. zł (sic!). Burmistrzem Głubczyc jest Adam Krupa, w latach 2007-2011 poseł na Sejm VI kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Poseł Janusz Sanocki jest posłem niezrzeszonym, został wybrany z list Komitetu Wyborczego Wyborców „Kukiz’15”.

fot. Radio Opole, „Głubczyccy Patrioci”,

red

 

 1. Anonim
  | ID: 34965ade | #1

  Niech wypieprza do Łukaszenki. To go tam dobrze przećwiczą z jego poglądami na temat władzy

 2. agent P.
  | ID: e1fe60b0 | #2

  ohohoho!

  Czyżby masowy holokaust Polaków na wschodzie to robota Armii Czerwonej?
  Panowie patrioci z Głubczyc, popytajcie waszych bliskich przed kim tak naprawdę uciekali ze swoich płonących wiosek i miast?
  I kto podpisał układy w Jałcie, które łaskawie ” oddawały” te ziemie sowietom?
  Widzę, że tabuny ( w liczbie 45 osób) głubczyckich patriotów nie bardzo rozumie słów burmistrza, który zapowiedział w mediach:

  „Włodarz Głubczyc zapewnił, że wystąpi do MSZ z zapytaniem w tej sprawie. Jeśli będzie taka możliwość, z pomnika zostanie usunięty sowiecki żołnierz, a nazwa monumentu zostanie zmieniona na pomnik Pamięci Ofiar Wojny”

  Głubczyccy patrioci nie chcą pamiętać o Ofiarach Wojen?
  Na czyje zlecenie działacie?
  A może chcecie dopiec burmistrzowi tylko dlatego, że ” on był w PO”?
  Przypominam Głubczyckim Patriotom, że pani Wilkos radna Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.
  Jest radną tego pana Wiśniewskiego też z PO, który właśnie spalił Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
  Pewno na rzecz powstania nowej formuły festiwalu ( może piosenki niemieckiej, pod wdzięczną nazwą
  Festiwalu Piosenki Zapomnianej)?

  Powtarzam pytanie
  – na czyje zlecenie działacie??

 3. Adam KPN Swiadomy opozycjonista od 1979 roku
  | ID: f977fa20 | #3

  TAk masowy holokaust Polaków na wschodzie to robota Armii Czerwonej !
  w latach 1919-1920 masowe mordy, rowniez od 1937 ponad milion Polakow zamordowanych w ZSRR ponownie od 17 wrzesnia 39 masowe mordy i deportacje /ponad milion ofiar/
  a na tym tle mordy faszystow ukrainskich /UPA/ litewskich (Szaulisow) Bialoruskich itp to niewielki ułamek ponizej 5 procent strat w odniesieniu do masowej kazni ze strony sowietow. Ciekawe dlaczego zielone ludziki uaktywnily sie w obronie ponikow ruskich okupantow? Agentura z PO SLD itp

 4. agent P.
  | ID: e1fe60b0 | #4

  Skąd pan ma te dane?

  Panie Słomka
  – czyją agenturą pan jest?

 5. agent P.
  | ID: 59449292 | #5

  Pisał pan o TV Biełsat:

  ” Biełsat będzie mówił po rosyjsku – tak Polacy chcą walczyć z propagandą
  Jesteśmy dostępni na Ukrainie, na Krymie, państwach bałtyckich i nawet w Rosji. Chodzi przynajmniej o zarzucenie wędki: na rosyjskojęzyczną ludność na Białorusi, ale też na ludność w tych krajach mówi Agnieszka Guzy- Romaszewska.

  Jak dodaje szefowa Biełsatu, chce, by inauguracja rosyjskojęzycznego programu była wstępem do większego, nowego projektu skierowanego do odbiorców całego regionu. Problem jest jeden: pieniądze. Po tym, jak w ubiegłym roku w kontrowersyjnych okolicznościach z finansowania Biełsatu wycofał się MSZ, przyszłosć kanału stanęła pod znakiem zapytania. Jej sytuację uratował zastrzyk pieniędzy z TVP – ale nie wiadomo, na jak długo. ”

  A my tutaj na śląsku czekamy na niemieckojęzyczną TV, nadawaną wprost z Berlina.
  Walczącą z polską propagandą .
  Kto wie?
  Pan Adam załapie się do nadawania pogody?
  Z takim zacięciem mówić o deszczu…

  I pan śmie pisać że jest ” świadomym opozycjonistą”??

Komentarze są zamknięte