Rock Opole 2017. Młodzież poniżej 16. roku życia może wejść tylko z opiekunem.

Autor Obywatelski

4 czerwca na błoniach Politechniki Opolskiej ponownie usłyszymy gwiazdy polskiego Rocka. Imprezę, jak w ubiegłym roku, poprowadzi Piotr Stelmach, a oprawy muzycznej dopilnuje Dj Spisek Jednego.Rock w niedzielę

Na pierwszy ogień Chilli, czyli funk rockowy zespół, założony 14 lat temu w Opolu. Po raz pierwszy pojawił się na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w 2004 roku, grali wiele suportów przed koncertami dla takich gigantów polskiej sceny, jak TSA, Wilki czy Perfect oraz znanego wszystkim Lenny’ego Kravitza w Warszawie. Pojawili się ponadto na Festiwalu Filmowym Camerimage w Łodzi oraz Festiwalu Vena, po którym nagrali profesjonalny materiał. W 2009 roku na ich płycie pojawili się m.in.: Paulina Przybysz, Anna Dąbrowska, Dori Fi czy Dj S-master.

Lukstorpeda w Opolu wystąpi już po raz kolejny. Powstała w 2010 roku dzięki gitarzyście oraz wokaliście Robertowi Friedrichowi, znanemu również z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo czy 2Tm2,3. Jako zespół zadebiutowali albumem Luxtorpeda w 2011 roku i to właśnie piosenka z tej płyty „Autystyczny” wspięła się na pierwsze miejsce kultowej Listy Przebojów Programu Trzeciego. Hitowo zapowiada się występ muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów w jednym, czyli Tomasza Organka, który przyciągnął tłumy fanów podczas występu w opolskim Amfiteatrze 5 listopada ubiegłego roku. Również współzałożyciel i były członek zespołu SOFA, z którym nagrał trzy albumy studyjne oraz otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Od czterech lat tworzy solo w ramach projektu Ørganek.

Gwiazdą wieczoru będzie znany od kilku pokoleń Kult, grający głównie rock alternatywny. Zespół założyli w Warszawie, w 1982 roku, Kazik Staszewski i Piotr Wieteska. Od początku istnienia kapela wyróżniała się charakterystycznymi i prowokacyjnymi tekstami, poruszającymi problematykę panującego w danym okresie „systemu” politycznego, kościoła katolickiego czy narodowych tradycji. Gdy wydali pierwszą płytę wiele utworów nie było dopuszczonych do publikacji. Sam skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, a nawet na trzy miesiące zawiesili swoją działalność. Pomimo wielu przeszkód zespół istnieje do dziś. W jakiej formie jest Kult? Przekonamy się już 4 czerwca.

Nieziemski klimat

Rock Opole, to wydarzenie organizowane w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. – Rock Opole to już pewnego rodzaju tradycja, która łączy opolan pod hasłem muzyka – nie ma wątpliwości fan imprezy, Wojciech Klimowski. – Nieziemski klimat, super muzyka i oczywiście dobra organizacja. Polecam każdemu, kto ma ochotę dobrze się pobawić – dodaje.

I najważniejsze – wstęp na dwudniowe święto muzyki jest darmowy. Młodzież poniżej 16. roku życia może wejść tylko z opiekunem.

Anna Masiukiewicz
Biuro Prasowe Urzędu Miasta Opola

Komentarze są zamknięte