Nasz patronat: Koncert uwielbienia po raz ósmy na 800 lat Opola

Niezależna Gazeta Obywatelska

Opolskie Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit, diecezjalne Radio DOXA 107,9 FM oraz diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym już po raz ósmy zapraszają w wieczór Uroczystości Bożego Ciała (15 czerwca 2016) na KONCERT UWIELBIENIA do Opola. Koncert odbędzie się na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu (osiedle A.K., ul. Stefana Grota – Roweckiego), a rozpocznie się o godz. 19.30. Podobnie jak w latach minionych, będzie bezpośrednio transmitowany na antenie Radia DOXA 107,9 FM, a także w internecie na stronie www.koncertuwielbiania.pl (transmisja wideo). Już od godz. 18.00 na antenie Radia DOXA studio koncertowe, a po koncercie „Uwielbieniowe Afterparty” aż do północy.

ARTYŚCI TEGOROCZNEGO KONCERTU

Wspólną modlitwę uwielbienia poprowadzą muzycy zaangażowani w dzieło Opolskich Wieczorów Uwielbienia, a także oktet smyczkowy pod batutą Piotra Kotasa. Muzykom towarzyszyć będą soliści, na co dzień zaangażowani w posługę Uwielbienia w ramach różnych muzycznych projektów. Wystąpią: Monika Fita, Agata Seidel, Anna Humeniuk, Magda Hołyk, a także Filip Trela i Mirosław Kopyto. Do wspólnej modlitwy przez śpiew zaprosiliśmy także chór Corpus Christi, który tworzą pochodzący z terenu całej diecezji opolskiej (i nie tylko) uczestnicy Warsztatów Uwielbienia, które po raz szósty odbywać się będą w Duszpasterstwie Akademickim Resurrexit. W tym roku w chórze zaśpiewa ponad 60 osób! Podobnie jak w latach ubiegłych Warsztaty Uwielbienia poprowadzą absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Anna Szczędzina oraz Sara Pradella. Towarzyszyć im będzie o. Tomasz Nowak OP, przeor wspólnoty dominikańskiej w Łodzi, od wielu lat zaangażowany w posługę uwielbienia.

SIEĆ WIELBIENIA

Jako organizatorzy nie kryjemy, że opolski Koncert Uwielbienia powstał z inspiracji rzeszowskim koncertem Jednego Serca Jednego Ducha. To wielkie dzieło, powstałe z inicjatywy pana Jana Budziaszka (perkusisty zespołu Skaldowie), które od ponad dziesięciu lat gromadzi w ten wieczór tysiące ludzi uwielbiających Pana Jezusa obecnego wśród nas. Rzeszów był pierwszy, ale z czasem także w wielu innych miastach Polski w ten wieczór gromadzą się ludzie by uwielbiać Pana Boga. Dziś podobne koncerty odbywają się m.in.: w Lublinie, Włocławku, Gdańsku, Lublińcu, Warszawie. To prawdziwa Sieć Wielbienia, która otacza modlitwą całą Polskę.

MODLITWA ZA MŁODE POKOLENIE

Koncert Uwielbienia w Opolu od samego początku łączy się w naszej diecezji z modlitwą za młode pokolenie. Tydzień w tydzień, w wielu parafiach naszej diecezji gromadzą się ludzie, modląc się w intencji ludzi młodych. Wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę, prosząc o potrzebne dary w ich wchodzeniu w dorosłe życie. Koncert Uwielbienia jest świętem także tych wszystkich osób.

OWOCE KONCERTU

O duchowych owocach Koncertu Uwielbienia i dzieła modlitwy za młode pokolenie trudno mówić. Ufamy, że Bóg wysłuchuje naszej modlitwy i cieszy się z tego dzieła. Dla nas, organizatorów widocznym wymiarem tego Bożego błogosławieństwa są ludzie, którzy przyjeżdżają na Koncert z wielu parafii naszej diecezji. Są nimi także liczni dobroczyńcy, bez których pomocy materialnej to wydarzenie po ludzku nie miałoby szans zaistnienia. Namacalnymi owocami opolskich Koncertów Uwielbienia są Wieczory Uwielbienia, które odbywają się regularnie w ciągu całego roku w wielu parafiach naszej diecezji. Owocem są również wydawnictwa płytowe: Płyta DVD (KU 2011), Płyta Podnieście głowy, nabierzcie Ducha (2012), Płyta Odrodzeni (2013), Płyta Koncert Uwielbienia (2015), które rozeszły się w nakładzie 2000 – 3000 egzemplarzy.

MULTIMEDIA

Na stronie Koncertu Uwielbienia (www.koncertuwielbienia.pl), w zakładce Multimedia, można obejrzeć również reportaże dokumentujące kolejne koncerty, zapis transmisji internetowych koncertów, a także teledyski do niektórych pieśni wykonywanych w czasie koncertów. Najświeższe informacje o Koncercie Uwielbienia i przygotowaniach do niego można znaleźć na koncertowym profilu https://www.facebook.com/koncertuwielbienia a także na Instagramie: @koncertuwielbienia

Komentarze są zamknięte