Koncert „Filharmonicy dzieciom”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zapraszamy serdecznie wszystkich a w szczególności dzieci na koncert pt. „Filharmonicy Dzieciom… Bajkowe nutki”. Jest to koncert darmowy – obowiązują jednak bezpłatne wejściówki, które będą wydawane w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej od 19.04.2017. (środy).

Jest to wyjątkowy koncert przygotowany przez Muzyków Seniorów, byłych członków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej, którzy w ramach projektu społeczno-kulturalnego „Filharmonicy Dzieciom” wolontaryjnie przygotowują koncert dla dzieci. Pierwszy taki koncert odbył się w listopadzie 2016 r. (Roztańczone nutki) i cieszył się on ogromną popularnością, natomiast teraz repertuar koncertu „Bajkowe nutki” będzie nawiązywał do różnych melodii, które możemy usłyszeć w bajkach – będą te zarówno znane dzieciom z telewizji, jak również zaczerpnięte z klasyki m.in. Śpiąca królewna czy Dziadek do orzechów P. Czajkowskiego.

„Filharmonicy Dzieciom” to projekt społeczno-kulturalny, w ramach którego Muzycy Seniorzy przygotowują koncert dla dzieci w wieku 2 – 5 lat. Jest to niezwykłe muzyczne spotkanie łączące pokolenia, podczas którego doświadczeni muzycy dzielą się swoją pasją, talentem oraz wiedzą z najmłodszymi. W ramach projektu powstają unikatowe koncerty dla dzieci, w których zaciera się granica między widownią a artystami, gdzie każdy uczestnik bierze aktywny udział we współtworzeniu koncertu poprzez ruch, śpiew oraz wspólne muzykowanie. Projekt odbywa się w ramach programu „Seniorzy w Akcji” organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” wraz z Polsko- Amerykańską Fundacją Wolności. Udział w koncertach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami na drugi koncert w ramach projektu „Filharmonicy Dzieciom”, który odbędzie się 23.04.2017. (niedziela) godz. 10:00 w Sali kameralnej Filharmonii Opolskiej, a tytuł drugiego koncertu to „Bajkowe nutki”.

Wykonawcy:
Czesława Banach – skrzypce
Eugeniusz Mirek – skrzypce
Krystyna Reiman – skrzypce
Andrzej Przebindowski – kontrabas
oraz zaproszeni goście

Wstęp bezpłatny
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej od 19.04.2017 r.
Liczba miejsc ograniczona

www.filharmonia.opole.pl/calendar/event/2017-04-23/10:00

www.facebook.com/FilharmonicyDzieciom

 

Komentarze są zamknięte