Opole: Święto Wojciechowe

Autor Obywatelski

Takiej imprezy Opole jeszcze nie widziało. Z okazji 800-lecia miasta przez trzy dni zapraszamy na Święto Wojciechowe – Patrona Opola. Będzie mnóstwo wspaniałych gości, w tym spotkanie znanych w całej Polsce Wojciechów oraz Test Wiedzy o Opolu. Atrakcje dla dzieci i dorosłych – gwarantowane. Zapraszamy

Na otwarcie koncert VooVoo

Świętowanie rozpocznie się w piątek od mocnego akcentu. Na scenie Amfiteatru wystąpi VooVoo z charyzmatycznym liderem, Wojciechem Waglewskim. Zespół promuje nową płytę, której motywem przewodnim jest upływający czas. Nie zabraknie najbardziej popularnych przebojów grupy, która od ponad 30 lat łączy różne nurty muzyczne. Zanim na scenie pojawi się VooVoo, Amfiteatr wypełnią dźwięki skomponowane przez Krzysztofa Zalewskiego. Młody muzyk przebojem podbija polską scenę muzyczną. Bilety na koncert w cenie 5 zł są do nabycia w kasach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

Więcej Wojciechów

To nie koniec spotkań ze znanymi Wojciechami. W sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej szykuje się wyjątkowa okazja do rozmowy z Wojciechem Fortuną (wywiad na str. 8-9), nie tylko o ostatnich sukcesach naszych skoczków. A w niedzielę w tym samym miejscu – Wojciech Bonowicz. Znany poeta, dziennikarz i publicysta opowie o swojej twórczości i inspiracjach. Tymczasem, na opolskim Rynku fani polskiej piosenki będą mieli okazję do wspomnień w towarzystwie Wojciecha Gąssowskiego. Autor takich przebojów jak „Gdzie się podziały tamte prywatki” czy „Zielone wzgórza nad Soliną” wystąpi w sobotę z recitalem dla mieszkańców Opola.

Atrakcje dla małych i dużych

Opolski Rynek od piątku do niedzieli będzie tętnił życiem. Zapewnią to wystawcy, którzy w liczbie ponad 100 zjadą z całej Polski na Jarmark Produktów Regionalnych. W domkach handlowych będzie można skosztować wyśmienitych produktów, od regionalnych wędlin z Podlasia i serów korycińskich, po baklavę turecką, owoce w czekoladzie, a nawet narzędzia z czekolady i pieczone kasztany. Specjalnie na tę okazję jedna z opolskich piekarni wypiecze Precel Opolski, według starej receptury i zgodnie z przywilejem wydanym przez Księcia Jana Dobrego.

Zabawa w namiocie biesiadnym

Goście Święta Wojciechowego będą się bawić pod specjalnie ustawionym namiotem, który pomieści kilkuset gości. A na scenie wystąpią znani i lubiani muzycy, m.in.: Kamila Dauksz z zespołem, Żaneta Plotnik & Take Style oraz Thomas Grotto – finalista programu X-factor. Pojawią się również tancerze, popularni „stand-uperzy”, a także blogerzy kulinarni.

Pokazy akrobatów i cyrkowców

Na Rynku pojawią się również cyrkowcy, którzy zaprezentują program dla rodzin z dziećmi, w tym chodzenie po linie, naukę balansu, żonglerkę piłeczkami i maczugami, tworzenie wielkich baniek mydlanych i wiele innych ciekawych atrakcji. Do dyspozycji gości będzie również mini tor kartingowy, Kino 7D i wiosenny ogród z żywymi roślinami i leżakami.

Spektakl o Św. Wojciechu

W sobotę i niedzielę dla spragnionych duchowych przeżyć spektakl inspirowany życiem św. Wojciecha. Widowisko przygotowane przez aktorów Teatru Lalki i Aktora będzie można zobaczyć w plenerze, przy murach obronnych otaczających opolską katedrę.

Wielki otwarcie Święta Wojciechowego, połączone ze wspólnym krojeniem jubileuszowego tortu, już w piątek 21 kwietnia o godz. 17.00 na Rynku.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte