„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Autor Obywatelski

Dzieci z woj. opolskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie

21 i 22 marca rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie opolskim. Poznamy wtedy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie opolskim zostaną rozegrane 21 i 22 marca na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 w Brzegu.

Podczas dwóch dni rozgrywek zobaczymy w akcji 615 zawodników z 12 powiatów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z woj. opolskiego. Najliczniejszą reprezentacją może pochwalić się powiat brzeski, kędzierzyńsko-kozielski oraz kluczborski. Razem na finałach w Brzegu pojawi się aż 69 drużyn, ponad 20 zespołów w każdej kategorii wiekowej.

– Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na Finały Ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi – kibicuje uczestnikom Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Komentarze są zamknięte