Pływadła świętują osiemnastkę!

Autor Obywatelski

Impreza zapoczątkowana w 2000 roku przez garstkę pasjonatów i samorządy doczekała się pełnoletniości. W tym roku pływadła popłyną Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla po raz osiemnasty. Spływ odbędzie się w dniach 10-11 czerwca.

Dwa lata temu na wodzie świętował swoje 40-lecie Kędzierzyn-Koźle, teraz przyszedł czas na jubileusze sąsiadów i samej imprezy. Osiem wieków temu prawa miejskie otrzymał Racibórz, a pół wieku temu Kuźnia Raciborska. Nawiązuje do tego hasło imprezy:
„Wspólne święto nam wypadło 800 lat ma Racibórz, 50 Kuźnia i 18 pływadło”.

Program imprezy będzie bardzo podobny do tego z poprzednich lat. Nowością są targi turystyczne, które mają się odbyć zarówno na starcie, jak i na mecie spływu.

Po uroczystej inscenizacji nadania praw miejskich Raciborzowi w samo południe 10 czerwca pływadła popłyną w dół rzeki spod mostu Zamkowego. Maratoński dystans do Koźla pokonają w dwa dni. Po drodze przed załogami świętowanie „Abrahama” w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) i nocleg w Przewozie – Dziergowicach. Piknik powitalny odbędzie się w tym roku po przewoskiej stronie.

11 czerwca rano pływadła wyruszą do Koźla, gdzie na przystani „Szkwał” zameldują się między godz. 15. a 16. Na autorów najciekawszych jednostek i najbarwniejsze załogi czekają
ufundowane przez organizujące spływ samorządy.
– Już w tej chwili udział zadeklarowało 11 pływadeł. Spodziewamy się, że na starcie stanie 50-60 jednostek – informuje Bronisław Piróg, pomysłodawca spływu ze Stowarzyszenia „Rzeki dzielą, Odra łączy”.

Komentarze są zamknięte