Kędzierzyn-Koźle: wymień piec na nowy

Autor Obywatelski

Zastanawiasz się nad wymianą pieca na bardziej nowoczesny? Złóż wniosek o dotację na jego wymianę lub montaż urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych.W ramach dofinansowania z miejskiej kasy można liczyć na pokrycie m.in. 50% kosztów zakupu nowego kotła lub pompy ciepła, grzejników (tylko w przypadku budowy ogrzewania elektrycznego w skład którego nie wchodzi kocioł, z wyłączeniem piecyków przenośnych niestanowiących stałego wyposażenia budynku lub lokalu) oraz materiałów i urządzeń niezbędnych do wykonania przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, jednak nie więcej niż 3 tys. zł. dla osób fizycznych, 5 tys. zł. dla podmiotów i jednostek innych niż osoby fizyczne i 10 tys. zł. dla wspólnot mieszkaniowych.

Z kolei wysokość dotacji na zakup i montaż urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych do podgrzewania wody użytkowej wynosi 10% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 2 tys. zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/88/2100/dotacje-na-finansowanie-lub-dofinansowanie-kosztow-inwestycji-z-zakresu-ochrony-srodowiska-i-gospodarki-wodnej.

Komentarze są zamknięte