Zapowiedzi wydarzeń w diecezji opolskiej

Autor Obywatelski

Są jeszcze wolne miejsca na przygotowanie do małżeństwa w małych grupach.Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. Jerzy Dzierżanowski od lat z powodzeniem prowadzi w Opolu przygotowanie do małżeństwa w małych grupach. Najbliższy cykl spotkań rozpocznie się w poniedziałek 20 lutego w Domu Katechetycznym przy katedrze w Opolu.1. 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

2. Liturgiczny kurs dla operatorów sprzętu audiowizualnego 2017. Liturgiczny kurs dla operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kard. Kominka 1a) w następujące soboty Wielkiego Postu: 11,18 i 25 marca 2017 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.00. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub mailowo w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Opolu do 28 lutego, (tel. 77 44 32 130; e-mail: [email protected]). Warunkiem uczestnictwa w kursie jest przedstawienie pisemnego podania, do którego należy dołączyć 2 fotografie oraz opinię proboszcza lub innego kapłana.

3. Ładowarka. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej na Górze św. Anny. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną, tj. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie weekendowe na Górę św. Anny. Na dotychczasowe spotkania zapraszana była młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, stąd pomysł, by zorganizować podobne także dla młodszej młodzieży. Spotkanie będzie nosić nazwę „Ładowarka” i w treści będzie także służyło przygotowaniu do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się od 17 do 19 marca w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia należy kierować na adres [email protected]

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte