Nysa gospodarzem prestiżowego Zjazdu Dużych Rodzin

Autor Obywatelski

W tym roku Nysa będzie gospodarzem prestiżowego Zjazdu Dużych Rodzin. Od 16 do 18 czerwca nasze miasto zmieni się w polską stolicę rodzin. Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny.To także doskonała okazja do promocji Nysy – w wydarzeniu wezmą bowiem udział goście z całej Polski.

26 stycznia podpisano porozumienie w sprawie organizacji w Nysie V Zjazdu Dużych Rodzin. Podpisany został także list intencyjny dotyczący współpracy przy organizacji tego wydarzenia pomiędzy Burmistrzem Nysy a Wojewodą Opolskim. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Opolski Violetta Porowska, Prezes Związku Dużych Rodzin Joanna Krupska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny. – Jesteśmy pełni uznania dla działań prowadzonych przez nyskie władze w zakresie polityki prorodzinnej. Ze szczególnym uznaniem zapatrujemy się na nyski bon wychowawczy. – mówi Prezes Związku Dużych Rodzin, Joanna Krupska. – W marcu przekażemy Nysie prezydencję Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin, którego zwieńczeniem będzie czerwcowy Zjazd Dużych Rodzin. – dodaje Joanna Krupska.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zapraszane są rodziny wielodzietne. Organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto, w którym odbywa się Zjazd. Rodziny przybywające na wydarzenie mają możliwość uczestniczenia w wielu interesujących zajęciach. W tym roku Zjazd odbędzie się po raz piąty, do tej pory organizowały go Grodzisk Mazowiecki, Lublin, Łowicz i Gniezno. Każda z edycji wydarzenia gromadziła ponad 1000 osób, które przez trzy dni spotykały się, debatowały, świętowały, brały udział w warsztatach, uczestniczyły w koncertach i zwiedzały goszczące ich miasta. Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań  w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny. Zjazd to także doskonała okazja do promocji miasta gospodarza, ze względu na dużą liczbę uczestników z wielu zakątków Polski oraz znaczące zainteresowanie mediów. 

za www.nysa.eu

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte