Do Opola przyjadą roboty z całej Europy. Startuje nowy festiwal European Robot Challenge

Autor Obywatelski

Trwają przygotowania w organizacji europejskiego festiwalu robotów, nazwanego European Robot Challenge. To rozwinięcie inicjatywy, jaką od trzech lat prowadzi stowarzyszenie GROM z Politechniki Opolskiej. Dotychczasowa formuła zawodów prowadzona przez GROM się rozszerzy; organizatorzy chcą, by w nowym festiwalu wzięły udział roboty z całej Europy, a nawet i świata.

Uczestnicy zmierzą się w kategoriach sumo czy freestyle. – To tylko jedne z kategorii, ale zobaczymy też roboty, które się ściągają, jeżdżą po linii czy latają – mówi Tomasz Bucik z GROM-u.

– Do tej pory prowadziliśmy edycje Opolskiego Festiwalu Robotów, który był organizowany przy okazji Festiwalu Nauki. To wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, którzy chętnie brali udział w tych wydarzeniach, ale zwłaszcza pośród zawodników, którzy konstruują roboty. Ten nowy festiwal będzie miał rangę europejskich mistrzostw robotów – mówi Rafał Gasz, z Politechniki Opolskiej. Miasto wspomoże uczelnię i stowarzyszenie w organizacji eventu.

Komentarze są zamknięte