Smog atakuje, w wielu miastach znaczne przekroczenia norm pyłów PM10

Autor Obywatelski

Wyłączamy kasowniki w walce o czyste powietrze – podał na Facebooku warszawski ratusz. W stolicy, w Małopolsce i na Śląsku w niedzielę odnotowano znaczne przekroczenia norm pyłów.„Jakość powietrza w mieście nie jest dobra ze względów atmosferycznych. Stacje pomiarowe wskazują wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń – znacznie przekroczone są stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5. Prosimy o zachowanie ostrożności. Jeśli możemy, zostańmy w domach i powstrzymajmy się przed aktywnością fizyczną na zewnątrz” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk.

W poniedziałek w Warszawie komunikacja miejska będzie darmowa. „Wyłączamy kasowniki, włączamy kolejne środki w walce o czyste powietrze dla Warszawy’ – podał na Facebooku warszawski ratusz.

Silne mrozy i brak wiatru spowodowały, że od kilku dni mieszkańcy Małopolski oddychają bardzo zanieczyszczonym powietrzem. W niedzielę po południu znaczne przekroczenia norm pyłów PM10 odnotowały stacje w największych miastach regionu: Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

W niedzielę w woj. śląskim – głównie w południowej i centralnej części regionu – dopuszczalne normy w ujęciu godzinnym były przekroczone nawet o kilkaset procent.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
kkż/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte