8 koncertów na 8 wieków Opola

Autor Obywatelski

Koncertem „Music of the Night – Zimowa Opowieść” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera rozpoczynamy jedno z ważnych wydarzeń kulturalnych związanych z Jubileuszem naszego miasta – cykl ośmiu koncertów na 8 wieków Opola.13 stycznia 2017 r. o godz. 21.00 w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym przy ul. Wrocławskiej Opolanie będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać nawiązujących tematycznie do zimy utworów wielkich kompozytorów, w wykonaniu Orkiestry FO pod batutą Przemysława Neumanna, z udziałem wiolonczelistki Magdaleny Bojanowicz.

Program koncertu:
Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów: Pas de deux, Taniec wróżki cukrowej
Aleksander Głazunow – Zima (Mróz, Lód, Grad, Śnieg)
Jean Sibelius – II Symfonia, cz. 4
Sergiusz Prokofiew – Troika z suity Lieutenant Kije
Zygmunt Noskowski – III Symfonia, cz. 4
Antonin Dvorak – Koncert wiolonczelowy h-moll cz. 3
Modest Musorgski – Obrazki z wystawy: Baba Jaga, Wielka Brama Kijowska

Koncerty zaplanowane z okazji 800-lecia Opola będą skierowane do różnych grup odbiorców z uwzględnieniem wielu muzycznych gatunków i stylów, tj. rock, jazz, muzyka etniczna, chóralna, etc. Będą odbywać się w wyjątkowych miejscach w przestrzeni miasta.

Następnym z cyklu będzie jubileuszowy koncert z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu pt. „Orkiestra Pokoleń”, który odbędzie się 3 lutego 2017 r. w Filharmonii Opolskiej.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte