Dochody budżetu państwa wyniosą ponad 325 mld zł, a wydatki – ponad 384 mld zł. Budżet uchwalony

Autor Obywatelski

W głosowaniach na Sali Kolumnowej posłowie w nich uczestniczący uchwalili budżet na 2017 r. Wcześniej odrzucony został blok poprawek opozycji, zaakceptowano blok poprawek zgłoszony przez PiS. Opozycja uważa, że głosowania były nielegalne. Część posłów opozycji była obecna w Sali Kolumnowej, ale nie brała udziału w obradach.

Wcześniej posłowie PO informowali, że według nich na Sali Kolumnowej nie ma kworum. Po tym, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady na Sali Kolumnowej, zgromadzeni tam posłowie uczestniczący w obradach głosowali przez podniesienie ręki.

Według informacji podanych przez marszałka Sejmu po głosowaniu, w głosowaniu nad budżetem na 2017 r. udział wzięło 236 posłów, za jego uchwaleniem było 234, przeciw 2, nikt się nie wstrzymał. Ustawa budżetowa na 2017 rok zakłada, że ; maksymalny poziom deficytu nie przekroczy 59 mld 345 mln 500 tys. zł. Wcześniej Sejm w dwóch głosowaniach w Sali Kolumnowej odrzucił pozostałe poprawki opozycji do budżetu, przyjął natomiast wszystkie pozostałe poprawki PiS.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte