Opolski ZUS ma pełniącego obowiązki szefa

Niezależna Gazeta Obywatelska

antoni-malaka-po-dyr-opole-2Znany już jest dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie opolskim. Od 1 grudnia pełniącym obowiązki dyrektora opolskiego Oddziału będzie Antoni Malaka.

Oficjalne powołanie z rąk prezes ZUS, nowy dyrektor odebrał 30 listopada w centrali Zakładu. Antoni Malaka w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pracuje od 1991 r. Posiada niezbędne doświadczenie, ponieważ prawie 26 lat kierował sąsiednim, wrocławskim Oddziałem ZUS.

Z początkiem grudnia stery w 43 oddziałach Zakładu w całej Polsce objęli dyrektorzy wyłonieni w trzyetapowym konkursie. Ocenie poddano m.in. wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych, doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami ludzi oraz kompetencje menadżerskie.

 

Aż 36 nowych dyrektorów to pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w tym byli kierujący oddziałami. Pozostałych 7 dyrektorów to w instytucji nowe postacie.

 

Pełna lista wszystkich 43 dyrektorów oddziałów ZUS została opublikowana na stronie Zakładu, pod adresem: http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1&idk=2806

 

 

Sebastian Szczurek

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie opolskim

 

Komentarze są zamknięte