Prezes Grupy Otmuchów: Odra zostaje w grupie; będziemy rozwijać markę

Autor Obywatelski

Grupa O069070_r0_620tmuchów, która weryfikuje wcześniejszą strategię, zdecydowała, że PWC Odra, dotychczas przeznaczona na sprzedaż, ma pozostać w grupie. Marka będzie rozwijana. Prezes Przemysław Danowski ujawnia, że nie było satysfakcjonujących ofert na kupno Odry.– Ważnym elementem zweryfikowanej strategii jest ograniczenie zakresu dezinwestycji (…) chcemy skupić się na produktach słodyczowych reprezentowanych przez Odrę oraz na śniadaniowych, żelkach i batonach, które reprezentuje Otmuchów – mówi nowopowołany prezes grupy Otmuchów Przemysław Danowski, który od października pełnił obowiązki prezesa.

– Brak satysfakcjonujących ofert to pierwszy i główny czynnik dotyczący zmiany decyzji o Odrze. Podjęliśmy decyzję, żeby wykorzystać potencjał Odry i już nie jest na sprzedaż (…) Naszym zdaniem Odra jako marka handlowa stanowi wyjątkowe i szczególne aktywo, a jej rozwój przełoży się bezpośrednio na wzrost sprzedaży oraz wartość Grupy – dodaje.

– Jeśli chodzi o Odrę to na pewno brakowało do tej pory jasnej strategii działań co do rozwoju tego brandu. Myślimy, że nastąpi istotna zmiana co do tego trendu i marka wreszcie wypłynie. Chcielibyśmy zmienić ten trend, bo dziś konsumenci wybierając produkty Odry, nie zdają sobie sprawy, że to właśnie Odra – mówi z kolei Bogusław Szladewski, wiceprezes grupy Otmuchów.

Producent słodyczy, słonych przekąsek i wyrobów śniadaniowych wprowadził zmiany do założeń strategicznych, ogłoszonych pod koniec marca 2016 roku. Najważniejsze założenie zweryfikowanej strategii to przeprowadzenie dezinwestycji w ograniczonym zakresie. Oznacza to sprzedaż aktywów produkcyjnych wyłącznie w obszarze pellet i prażynek.

Wcześniejsza strategia miała na celu koncentrację na trzech kluczowych obszarach działalności: żelkach, batonach i produktach śniadaniowych, zaś pozostałą część majątku, miał objąć proces dezinwestycji. PWC Odra była wcześniej przeznaczona na sprzedaż.

Zweryfikowana strategia zakład ograniczony proces sprzedaży aktywów produkcyjnych. Ma on obejmować dwie spółki zależne: Jedność Sp. z o.o. i Aero Snack Sp. z o.o., produkujące prażynki i pellety, a PWC Odra pozostanie w grupie.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów to producent słodyczy, słonych przekąsek i wyrobów śniadaniowych. Grupa dostarcza kompleksowe rozwiązania produktowe dla globalnych koncernów oraz dla właścicieli i dystrybutorów prywatnych marek. Grupa składa się z wyspecjalizowanych spółek produkcyjnych, wspieranych operacyjnie przez spółki uzupełniające procesy logistyczne i marketingowe.

Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl

oprac.W.S

Komentarze są zamknięte