X Integracyjny Turniej Szkół Kędzierzyna-Koźla „Wszyscy Razem”

Autor Obywatelski

W kędzierzyńimg_1266skiej hali sportowej „Śródmieście” zorganizowany został X Integracyjny Turniej Szkół Kędzierzyna-Koźla „Wszyscy Razem”. W przedsięwzięciu uczestniczyły cztery szkoły z terenu miasta. PSP nr 12, PG 5, Zespół Szkół Specjalnych oraz I LO z Koźla. Celem turnieju była integracja młodzieży z różnego poziomu wykształcenia oraz wdrażanie do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, opartego na wzajemnych zaufaniu, życzliwości, tolerancji, pomocy i poszanowaniu godności ludzkiej.

Rywalizacja sportowa nie była najważniejsza, bowiem tak naprawdę wszystkie dzieci i młodzież uczestnicząca w tej imprezie była zwycięzcami. Konkurencje sportowe jakie rozegrano to: sadzenie ziemniaków, bieg ze skakanką, wracająca piłka czy rzut oszczepem. Obserwujący img_1278img_1282img_1277te zawody, osoba niepełnosprawna ruchowo, z zazdrością patrzyła na osiągnięcia niepełnosprawnych sportowców.
A łezka w oku zakręciła się piszącemu te słowa w momencie, gdy dwaj młodzi chłopcy poruszający się na wózkach inwalidzkich, zatańczyli na środku hali w rytm utworów dyskotekowych. Ich radość była bezcenna.

Turniej nie ograniczał się tylko do rywalizacji sportowej. Tak naprawdę zdobywane punkty i miejsca miały charakter drugorzędny. Podczas integracyjnego spotkania uczestnicy wzięli także udział w konkursie plastycznym, konkursie – rymowance o tematyce andrzejkowej a także konkursie pod hasłem „Wróżka nie z tej ziemi”. Uczestnicy wzięli także udział w integracyjnym aerobiku, który wzbudził bardzo wiele pozytywnych emocji, także wśród dzieci i młodzieży poruszającej się na wózkach inwalidzkich.
Organizatorami imprezy były nauczycielki ww. szkół: Ewa Hałambiec, Renata Mańkowska, Beata Nowak oraz Iwona Frączek, która udanie łączyła funkcję organizatora i konferansjera. – Imprezę wymyśliłyśmy dziesięć lat temu siedząc przy kawie. Sądzę, że się podoba, bo trwa ona już dziesięć lat – powiedziała nam uśmiechnięta od ucha do ucha Beata Nowak.
Warto także wspomnieć, że wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów kolorowe, pamiątkowe koszulki, mnóstwo słodyczy oraz posiłek regeneracyjny.

To się nazywa organizacja. Gratulujemy!

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte