Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada przyczyny ostatnich znacznych podwyżek ubezpieczeń komunikacyjnych OC. Jednocześnie przedstawiciele urzędu twierdzą, żesą one częściowo uzasadnione. Wynika to z faktu, że przez wiele lat ubezpieczyciele przez wiele lat ponosili straty na ubezpieczeniach OC. UOKiK sprawdzi nie tylko to, czy teraz ubezpieczyciele nie działają w zmowie , ale także czy wcześniej niższe ceny nie były efektem nielegalnego porozumienia. Urząd sprawdzi również czy polisy nie mogły by być tańsze, dzięki obniżeniu innych kosztów firm ubezpieczeniowych.
Wiktor Sobierajski

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
