Codzienna konfrontacja z ludzką bezradnością, krzywdą i bólem. Dzień Pracownika Socjalnego w Kędzierzynie-Koźlu

Autor Obywatelski

Na co dzieńgetattachmid17680mpid5min1uid2ff7802e1090b851 wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę z młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi, ucząc, pomagając, wychowując i rehabilitując. Pracownicy socjalni mieli swoje święto. Należą się im słowa uznania za ciężką i niełatwą misję, z jaką przyszło im się mierzyć.Uroczystość odbyła się w kozielskim Domu Dziecka. Starosta Małgorzata Tudaj i wicestarosta Józef Gisman podkreślili, że Dzień Pracownika Socjalnego to uhonorowanie pracy osób, które swoją życiową drogę zawodową dedykowali służbie drugiemu człowiekowi.

– Poza merytorycznym i profesjonalnym rozwiązywaniem problemów oznacza ona bowiem codzienną konfrontację z ludzką bezradnością, krzywdą i bólem – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

– To nie tylko towarzyszenie ludziom w ich cierpieniu, ale także obowiązek podejmowania trudnych decyzji, które w dużej mierze determinują ich dalsze losy – dodał wicestarosta Józef Gisman.

Najlepsze życzenia pracownikom socjalnym złożyli także: przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, przewodnicząca komisji zdrowia i opieki społecznej Jadwiga Kuźbida, przewodnicząca komisji edukacji i promocji powiatu Bożena Jankowska, a także Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

AL

Komentarze są zamknięte