Nagrody w dziedzinie kultury za rok 2015 rozdane!

Autor Obywatelski

NAGRODĘ DLA ANInagrody-kultury-prezydenta-miasta-opola-2016-img_4567-312x110MATORÓW KULTURY otrzymała Daria Pakosz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trener wokalny oraz pedagog emisji głosu. Uczennica Elżbiety Zapendowskiej. Laureatka wielu festiwali (m.in. I miejsce w konkursie Debiutów KFPP w Opolu). Od 8 lat nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, gdzie przyczyniła się do powołania Dziecięcego Zespołu Muzycznego SING & PLAY oraz Talentarium Wokalnego SINGASONG. Ulubienica dzieci.

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyła się uroczystość, w trakcie której Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski wręczył Nagrody Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury za 2015 rok. Spośród 21 nominowanych nagrody w 5 kategoriach otrzymali:

NAGRODĘ W DZIEDZINIE OCHRONY DZIEDZICTWA KULTURY otrzymał prof. dr hab. Piotr Obracaj– architekt, scenograf, kierownik Katedry Budownictwa i Architektury na Wydziale Budownictwa i inicjator utworzenia na Politechnice Opolskiej kierunku Architektura i Urbanistyka. Autor szeregu realizacji z pogranicza architektury i scenografii teatralnej.

NAGRODĘ DLA ANIMATORÓW KULTURY otrzymała Daria Pakosz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trener wokalny oraz pedagog emisji głosu. Uczennica Elżbiety Zapendowskiej. Laureatka wielu festiwali (m.in. I miejsce w konkursie Debiutów KFPP w Opolu). Od 8 lat nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, gdzie przyczyniła się do powołania Dziecięcego Zespołu Muzycznego SING & PLAY oraz Talentarium Wokalnego SINGASONG. Ulubienica dzieci.

NAGRODĘ SPECJALNĄ otrzymała Ludmiła Wocial-Zawadzka – muzyk, pedagog, nagrody-kultury-prezydenta-miasta-opola-2016-img_7856-312x110
dyrygent. Od 1999 r. prowadzi w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu chóry dziecięce i młodzieżowe oraz kameralne zespoły wokalne i instrumentalne, z którymi chętnie koncertuje. Jej największe marzenie – Akademicki Chór Politechniki Opolskiej – właśnie się spełnia. Obdarzona wyjątkową energią i radością tworzenia. Uhonorowana Medalem „Przyjaciel Dziecka”.

NAGRODĘ HONOROWĄ otrzymał Tadeusz Soroczyński – poeta i wieloletni animator kultury na Opolszczyźnie. W 2016 r. obchodził 55. rocznicę działalności twórczej. Przewodniczący wielu regionalnych konkursów poetyckich, organizator spotkań autorskich, plenerów i seminariów. Jego dorobek to 13 tomów poezji, z których każdy był zupełnie nową propozycją artystyczną docenioną wieloma nagrodami.

NAGRODĘ PROMOCYJNĄ otrzymał Piotr Zioła – młody, opolski wokalista, którego kariera rozwija się dynamicznie. Po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentował się podczas telewizyjnego show – X factor, gdzie jury doceniło jego niezwykłą barwę głosu i niespotykaną wrażliwość artystyczną. Jego debiutancki album „Revolving Door” został uznany za jeden z najbardziej interesujących polskich debiutów.

za www.opole.pl

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte