By każdy obywatel czuł się bezpiecznie

Autor Obywatelski

Będziemy przszyd-o-policja-t-wojtasikywracali posterunki policji tam, gdzie zostały zlikwidowane; chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie – mówiła w środę w Godziszach Wielkich premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia sześciu posterunków policji w woj. wielkopolskim.

Posterunki przywrócone zostały także w Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku i Nowym Mieście nad Wartą.

„Chcemy obywatelom przywracać ich państwo. Chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie. Aby każdy miał świadomość tego, że ważne sprawy dla niego może załatwić u siebie: w gminie, w okolicy, że ma możliwość dojechania do większego miasta, do pracy, szkoły. A u siebie ma się czuć bezpiecznie” – powiedziała premier.

Beata Szydło podkreśliła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości „po prostu przywraca obywatelom państwo”.

„Ta zła tendencja, która była przez naszych poprzedników rozpoczęta – zwijania państwa, tzn. likwidowania w takich małych miejscowościach instytucji państwowych: posterunków, urzędów, również i połączeń komunikacyjnych, czyli wykluczanie tych społeczności – wreszcie ten proces został przez nas przerwany i zakończony” – powiedziała.

„Będziemy sukcesywnie otwierali kolejne posterunki tam, gdzie zostały one zlikwidowane. Ponad 400 posterunków zostało przez naszych poprzedników, rząd PO i PSL, zlikwidowanych. My to odtworzymy” – zadeklarowała szefowa rządu.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze są zamknięte