Czy piłkarki ULKS Bogdańczowice zastąpią sędziów w meczach niższych lig na Opolszczyźnie?

Autor Obywatelski

Zamieszania garbowski_tomasz_2w OZPN Opole ciąg dalszy. Rozpoczęła się pacyfikacja sędziów buntowników w OZPN Opole. Jak poinformował ngopole.pl Wojciech Białowąs przedstawiciel arbitrów, którzy na znak protestu postanowili urlopować się od prowadzenia meczów piłkarskich w okręgu opolskim na weekend 29-30 października 2016 , części z nich anulowano delegacje sędziowskie na mecze zbliżającego się weekendu. – Prawdopodobnie zostaniemy zastąpieni zawodniczkami ULKS Bogdańczowice – mówił nam rozgoryczony Wojciech Białowąs, sędzia reprezentujący arbitrów, którzy podjęli protest. – Nic o tym nie wiem i jestem zdziwiony – powiedział nam Mirosław Krzyształowicz z ULKS Bogdańczowice, dodając także, że nie jest prawdą, iż marszałek Andrzej Buła jest członkiem zarządu tegoż klubu. – Zrezygnował dawno temu – dodał

Także Polski Związek Piłki Nożnej odżegnuje się od działalności OZPN Opole i Tomasza Garbowskiego. Oto pytania jakie zadaliśmy Jakubowi Kwiatkowskiemu rzecznikowi PZPN w Warszawie:

 – Czy okręgowe związki piłki nożnej są w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej w tym Opolski ZPN i stanowią swojego rodzaju przedstawicielstwa PZPN w terenie?

 – Proszę o konkretną oceną zachowania Tomasza Garbowskiego względem dziennikarza TVP 3 Opole Jakuba Biel, bo być może takie zachowania są standardem w PZPN a tym samym w Opolskim Związku Piłki Nożnej?
https://www.facebook.com/tvpopole/videos/1225441930810347/

 – Czy Polski Związek Piłki Nożnej zamierza interweniować wobec impertynenckiego lub wręcz chamskiego zachowania się Tomasza Garbowskiego wobec dziennikarza TVP 3 Opole Jakuba Biel, który próbował wyjaśnić zamieszanie dot. działalności kolegium sędziów O
ZPN Opole?

 – Czy straszenie dziennikarzy Policją jest standardem działalności PZPN w terenie?

 – Czy PZPN ma jakiekolwiek możliwości wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec swojego prominentnego na Opolszczyźnie pracownika? Jeżeli tak to jakie?

Jakub Kwiatkowski jako wytrawny rzecznik uchylił się od odpowiedzi na powyższe pytania.

Przede wszystkim należy wskazać, że PZPN prowadzi rozgrywki na poziomie 1 i 2 ligi. Za wszystko co dzieje się na poziomie rozgrywkowych od 3 ligi w dół odpowiadają wojewódzkie związki piłki nożnej – to one tworzą i w pełni odpowiadają za regulaminy, które dotyczą tych poziomów rozgrywkowych. WZPN to odrębne od PZPN stowarzyszenia, które działają w oparciu o własne statuty, z tego względu PZPN nie może odpowiadać za poziom zarządzania wojewódzkimi związkami.
Jeśli dochodzi do podejrzenia łamania przepisów i działania wbrew statutowi wojewódzkiego ZPN organem kontrolnym jest właściwy prezydent miasta na terenie którego zarejestrowany jest związek.
z poważaniem Jakub Kwiatkowski
My przecież nie pytaliśmy o rozgrywki pierwszej czy drugiej ligi, bo doskonale wiemy, że rozgrywki EKSTRAKLASY prowadzi spółka EKSTRAKLASA S.A a poziom 1 i 2 ligi to domena PZPN. Pytaliśmy o regulaminy awansów i spadków sędziów piłkarskich w niższych klasach rozgrywkowych. Ale tego pan rzecznik Jakub Kwiatkowski z pozycji głębokiego mięciutkiego fotela w PZPN zdaje się nie rozumieć albo nie chce zrozumieć. Gratulujemy postawy.
Oczywiście próbowaliśmy także skontaktować się z Tomaszem Garbowskim, ale za pierwszym razem pani po drugiej stronie słuchawki poinformował mnie, że pan prezes ma spotkanie i poprosiła o telefon za 15 minut. Gdy zadzwoniłem za 15 minut zakomunikowała, że prezes właśnie „poszedł na górę” na komisję rewizyjną.
Panie Garbowski. Trochę kultury. OZPN Opole nie jest pańskim prywatnym folwarkiem. Przypominam także Panu, że prezesem, tak jak posłem się bywa. I na koniec. Skoro Pan ignoruje wszystkich dookoła ja także postanowiłem Pana ignorować, co nie jest tożsame z tym, że sprawie nie będę się przyglądał.
Wiktor Sobierajski
Komentarze są zamknięte