320 tysięcy dzieci w XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Autor Obywatelski

Zakończyły się zapisygetattachmid17008mpid4min1uid5c7d0dc94624ea60 do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do tegorocznych rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady Ambasadora Turnieju, Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym. – Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – mówi Arkadiusz Milik, Ambasador Turnieju.Rozpoczyna się siedemnasta edycja Turnieju, w którym – wraz z obecnie zapisanymi uczestnikami – wzięło już udział ponad 1 600 000 dzieci. Już po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Co roku znaczną częścią uczestników Turnieju są dziewczynki. W obecnej edycji stanowią one aż 32 proc. zgłoszonych zawodników, czyli prawie 1/3 wszystkich uczestników.

– Moi Drodzy, zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z getattachmid17008mpid5min1uid5c7d0dc94624ea60Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłosiło się 320 tysięcy zawodników. Rozpoczynamy walkę o Wielki Finał na PGE Narodowym. I Ty możesz być jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński i spełnić swoje marzenia, rozpoczynając piłkarską przygodę od naszego Turnieju. Życzę Wam wielkiej sportowej rywalizacji, niesamowitych emocji, dobrej zabawy, a na najlepszych czekam na Narodowym. Powodzenia! – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Najwięcej, bo aż 42 proc.wszystkich drużyn zostało zgłoszonych do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12. Dzieci do lat 10 stanowią 34 proc. uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8 to 24 proc. uczestników.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Pozdrawiam serdecznie

Marek Buklarewicz

Komentarze są zamknięte