Chrząszczyce: „Wzgórzowa 13” – bieg crossowy

Autor Obywatelski

15.10.2016 R. CsztafetaHRZĄSZCZYCE GM. PRÓSZKÓW, GODZINA STARTU: 12:00 DYSTANS: 13 KM LUB 3X4,3 KM. REJESTRACJA UCZESTNIKÓW: WWW.WZGORZOWA13.STRUXI.PL . TRENINGI: KAŻDY PONIEDZIAŁEK, GODZ. 18:00 (ZBIÓRKA NA PARKINGU KOŁO KOŚCIOŁA) Przed nami III EDYCJA crossowego biegu „WZGÓRZOWA 13”. Zawody odbędą się w Chrząszczycach pod Opolem.To niewątpliwie NAJWIĘKSZA I NAJCIEKAWSZA IMPREZA BIEGOWA W GMINIE PRÓSZKÓW. Bieg corocznie gromadzi KILKUSET UCZESTNIKÓW Z CAŁEJ POLSKI, którzy swoją postawą promują bieganie i zdrowy tryb życia. Z roku na rok bieg cieszy się coraz większą popularnością. W biegowe święto ponownie zaangażowali się organizatorzy: STOWARZYSZENIE BIEGimg_2807 OPOLSKI oraz firmy STRUXI DEWELOPER i AGENCJA ZATRUDNIENIA COVEBO. Dzięki BURMISTRZOWI PRÓSZKOWA, STAROŚCIE OPOLSKIEMU oraz licznym sponsorom każdy uczestnik na mecie otrzyma PAMIĄTKOWY TŁOCZONY MEDAL a najlepsi STATUETKI CHRZĄSZCZA.

TRASA BIEGU OBEJMUJE TEREN POLIGONU WOJSKOWEGO W WINOWIE CO JUŻ JEST ATRAKCJĄ SAMĄ W SOBIE. NIE SĄ TO WYSOKIE GÓRY A JEDYNIE PAGÓRKI,MIMO TO NA 13 KM TRASIE, WZROST WYSOKOŚCI WYNOSI OKOŁO 180 METRÓW. TRASA UROZMAICONA I WYMAGAJĄCA. SĄ SZYBKIE ODCINKI I FAJNE ZBIEGI. ZNAJDZIE SIĘ TEŻ KILKA MOCNYCH PODBIEGÓW, KTÓRE WYCISNĄ Z UCZESTNIKÓW SIÓDME POTY.

Bieg można pokonać indywidualnie lub w sztafecie.

BIEG INDYWIDUALNY (13 KM) – trasa jest wyzwaniem dla osób, które lubią przełamywać swoje granice. SZTAFETA (3 X OK. 4,3 KM) – to znakomity element integracji uczestników, którzy na codzień np. razem pracują. Mogą spędzić czas zupełnie inaczej niż zwykle, poznać się od innej strony i świetnie się bawić. DOCHÓD Z OPŁAT STARTOWYCH DRUŻYN ZOSTANIE PRZEKAZANY NA WSPARCIE BUDOWY STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO W CHRZĄSZCZYCACH, NA KTÓRYM W TYM ROKU ZLOKALIZOWANA BĘDZIE META BIEGU. REGULARNE TRENINGI NA TRASIE BIEGU przyciągają co tydzień kilkunastu biegaczy.

Dorota Szot, oprac. W.S

Komentarze są zamknięte