Konkurs „Czy byłbyś dobrym inżynierem?”

Autor Obywatelski

Na zaproszeniegetattachmid16693mpid5min1uid8c0fccbb7d0fc887 Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu wzięli udział w IX edycji konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?”.

– Wystartowało w nim 20 drużyn, z których tylko nasza drużyna reprezentowała województwo opolskie, pozostałe były z woj. śląskiego – informuje Maria Staliś, dyrektor ZSTiO. Organizatorzy przygotowali cztery rundy, które dotyczyły: mechaniki i fizyki, inżynierii środowiska, biotechnologii i energetyki. W każdej rundzie pojawiły się pytania zamknięte, zagadka, pytanie eksperta i zadanie techniczne.

Drużyna ZSTiO złożona z uczniów klasy drugiej technik mechatronik (Wojtek Rafa, Robert Jesionowski, Mateusz Trybułowski, Tomasz Korczowski, Marcin Olszowy ) bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami i zajęła w tym konkursie 2 miejsce. Nasi zawodnicy zostali uhonorowani medalami i atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkową nagrodą w konkursie za zajęcie drugiego miejsca jest 30 pkt, które otrzyma podczas rekrutacji ten uczeń, który w przyszłości będzie chciał studiować na tym kierunku.

Opiekunem drużyny była mgr inż. Eliza Baron.

Adam Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Komentarze są zamknięte