Kędzierzyńscy trenerzy piłki nożnej szkolili się we Wronkach

Autor Obywatelski
Kędzierzyńscy trenerzy w towarzystwie Rafała Ulatowskiego koordynatora Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań.

Kędzierzyńscy trenerzy w towarzystwie Rafała Ulatowskiego (trzeci z lewej) koordynatora Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań.

 

W dniach 25-26 września br. we Wronkach, odbyło się szkolenie dla trenerów piłki nożnej, pracujących z najmłodszymi adeptami futbolu. Całe szkolenie odbywało się na obiektach akademii Lecha Poznań. Z Kędzierzyna-Koźla w spotkaniu szkoleniowym wzięli udział trenerzy RTS Odry K-K Wojciech Prajs i Łukasz Szostak a także trener KS Sławięcice K-K Mateusz Knurowski.

Podczas szkolenia omówiono szereg zagadnień związanych z treningiem. Między innymi mowa była o budowaniu jednostki treningowej w kategoriach U6-U7 a także, dlaczego warto analizować grę własnego zespołu i na co zwracać uwagę. Trenerzy mieli także możliwość obserwacji rozgrzewki przed meczem Centralnej Ligi Juniorów Lecha Poznań z Falubazem Zielona Góra, a po spotkaniu analizę całego spotkania, któgetattachmid16705mpid9min1uid0e1b01652d274bfarą przeprowadził Hubert Barański analityk juniorów starszych Lecha Poznań.
Trenerzy mieli także okazję zapoznać się z realizacją i doskonaleniem modelu gry przez zespół trampkarzy oraz realizacją środków treningowych z wykorzystaniem pozycji bramkarza. Tę część poprowadzigetattachmid16705mpid6min1uid0e1b01652d274bfał Dominik Kubiak – trener bramkarzy Lecha Poznań.

W drugim dniu szkolenia omówiono dietę młodego piłkarza. Z jakich produktów należy spożywać posiłki w okresie dojrzewania. Tutaj w roli prelegenta wystąpiła Weronika Kwiecień dietetyk Akademii poznańskiego klubu. Ponadto omówiono fundamenty gry w rocznikach U6 i U7.
Na zakończenie pobytu wszyscy trenerzy biorący udział w szkoleniu dostali wejściówki na mecz LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań -Arka Gdynia, na stadionie Inea Poznań. Warto dodać, że koordynatorem całej akademii jest Rafał Ulatowski. On też nadzorował całe szkolenie. Organizatorem tego pożytecznego spotkania była Akademia Lecha Poznań oraz dwumiesięcznik „Asystent Trenera”.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte