Regionalna Izba
Obrachunkowa kompleksowo skontrolowała urząd miejski w Kędzierzynie-Koźlu. Jak poinformował nas Robert Kaleta Naczelnik Wydziału Kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu protokół został podpisany 29 lipca br.
– Wysłaliśmy już pocztą wystąpienie pokontrolne do urzędu miasta. Teraz pani prezydent będzie miała 30 dni na ustosunkowanie się do tego dokumentu. A
następnie trafi on do publikacji – dodał.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki kontroli RIO, ponieważ mamy nieodparte wrażenie, że być może zawarte w protokole pokontrolnym wnioski są tak bardzo pozytywne, że wrodzona skromność pani prezydent Sabiny Nowosielskiej nie pozwalała jej na pochwaleniem się wynikami kontroli.
Wiktor Sobierajski

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
