Stępkowski za Świderskiego w stadninie koni Prudnik

Autor Obywatelski3

Józef Stępkow2016-09-13_147376814310ski został prezesem Stadniny Koni w Prudniku. Przez 17 lat stanowisko to zajmował Dariusz Świderski. W piątek odwołał go nowy wiceprezes Agencja Nieruchomości Rolnych. Jak nas poinformowało biuro rzecznika prasowego ANR, „Dariusz Świderski nie otrzymał absolutorium z wykonywania obowiązków. Ponadto w jego działaniach stwierdzono nieprawidłowości przy sprzedaży majątku ruchomego. Dlatego w najbliższych dniach zostanie skierowane do prokuratury zawiadomienie o wyjaśnienie tych nieprawidłowości”.
W telefonicznej rozmowie Dariusz Świderski powiedział nam, że na razie nie będzie się odnosił do tych zarzutów.

„Na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Stadniny Koni Prudnik został powołany Józef Stępkowski. Jest on absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Prowadzi własne gospodarstwo rolne, a ponadto przez 6 lat był prezesem Grupy Producentów Rolnych OLSTAR” – czytamy dalej w przesłanej przez ANR odpowiedzi na nasze pytania.

Stępkowski był opolskim posłem Samoobrony RP. W 2014 roku, już jako bezpartyjny bezskutecznie startował z ramienia PiS na wójta Kamiennik.

Prudnicka stadnina należy do spółek państwowych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Użytkuje ona 2,5 tys. hektarów. Prowadzi m.in. hodowlę koni sportowych i bydła mlecznego.

 radio opole, foto Jan Poniatyszyn

 1. Kuba
  | ID: 2c15b16b | #1

  Ciekawe. Brat w Opolu szefuje Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a pana rolnika S. wyciągnięto od pługa i postawiono na czele olbrzymiego gospodarstwa rolnego :)))) No taaaaaki zdolny ? Same szczęśliwe zbiegi okoliczności. Poprzedni prezes nie miał takich plecków :(((

 2. Anonim
  | ID: 702808b8 | #2

  Bardzo. Dobrze. Rze. Wyrzcilgo. Z pracy dosi. Sie nakrat. Ma dom. O wartosci 5mlionuw. Draiusz swiderski

 3. Anonim
  | ID: 00483223 | #3

  braciszek polecił braciszka bez doświadczenia. BRAWO DLA PIS TYLKO TAK DALEJ
  Może nowy pan prezes pochwali się swoim doświadczeniem zawodowym,

Komentarze są zamknięte