Afera reprywatyzacyjna: kłamstwa w oświadczeniu majątkowym

Autor Obywatelski

Komisja dyscwfqktkqturbxy8xngq0zwfjmje3njk4ogi5mjmymmfhywq4mtdjntzlys5qcgvnk5udamyuzrq-zqtikwxnaxtnabyvb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xndbimwnmztdmmgfjntjlzgmwmtbknza5nzhlodrizs5wbmcawgayplinarna w Ministerstwie Sprawiedliwości uznała, że Marzena Kruk zamieszana w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie skłamała w oświadczeniu majątkowym.
Według komisji urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości i członkini korpusu służby cywilnej skłamała w oświadczeniu złożonym za lata 2011–2015, a także w korekcje za lata 2012–2014. Komisja obniżyła pani Kruk stopień służbowy, przyznawany urzędnikom służby cywilnej.

Kruk zrezygnowała kilka dni temu z pracy w ministerstwie. 20 kwietnia br. została odwołana z funkcji pełnomocnika ministra sprawiedliwości ds. równego traktowania. Kilka dni później straciła również stanowisko naczelnika wydziału.

Pani Kruk otrzymała w ostatnich latach 38 mln zł odszkodowania od władz Warszawy za nieruchomości odebrane właścicielom tzw. dekretem Bieruta. Nie chodziło o jej rodzinną własność. Urzędniczka odkupowała roszczenia od dawnych właścicieli lub ich spadkobierców. Jak informowano w piątek, oświadczenia pani Kruk bada równocześnie warszawska prokuratura.

w.s

Komentarze są zamknięte