Kaczyński: wzywamy do dymisji prezydent Warszawy

Autor Obywatelski

Rada Polikaczynski-jaroslaw-pis-rada-l-szymanskityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji – poinformował w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest „personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii” demokracji.

Prezes PiS na briefingu prasowym powiedział, że Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, która „jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich i twierdzą o sobie, że to właśnie oni je reprezentują, zaczęli je stosować”.

Według Kaczyńskiego nie ma państwa w zachodniej części Europy, w którym osoba tak skompromitowana, jaką jest dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie musiałaby podać się do dymisji. „My wzywamy nie do referendum, tylko właśnie do dymisji” – zaznaczył.

„Ktoś po takiej kompromitacji, nawet gdyby to była tylko i wyłącznie sprawa jej kamienicy, w każdym państwie demokratycznym, o utrwalonej demokracji, nie mógłby zwlekać, zostałby zmuszony przez własne zaplecze polityczne do tego, by się do dymisji podać” – powiedział prezes PiS.

„To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji. My byśmy chcieli tę patologię zlikwidować. Pani prezydent jest osobą, której obecność w życiu publicznym jest niczym innym jak tylko ukazaniem, personifikacją tej wyjątkowo ciężkiej patologii” – zaznaczył Kaczyński.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze są zamknięte