HGW dymisjonuje ale sama nie odejdzie

Autor Obywatelski

Hanna Gronkiewicz-W7kwktkpturbxy8yymiwmwy2nju3m2e2mzy0n2niotaznduyyjvjotiymy5qcgetlqmarc0hgm0eojmfzqmuzqg8lqfzmi9wdwxzy21zl01eqv8vmtqwyjfjzmu3zjbhyzuyzwrjmdewzdcwotc4ztg0ymuucg5namiaaltz odwołała dwóch wiceprezydentów Warszawy – Jarosława Jóźwiaka oraz Jacka Wojciechowicza. Taka decyzja zapadła na posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej. Poinformowali o niej na konferencji prasowej przewodniczący PO Grzegorz Schetyna oraz sama Gronkiewicz-Waltz. Wcześniej, nieoficjalnie o takim scenariuszu pisał m.in. serwis 300polityka.pl. Pierwszym zastępcą prezydent Warszawy został Witold Pahl. Prezydent miasta poinformowała, że odwołała również wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza; jego kompetencje zostaną przekazane do wiceprezydenta Michała Olszewskiego.
Jak mówiła Gronkiewicz-Waltz, Jarosław Jóźwiak sam oddał się do dyspozycji prezydent Warszawy. Z kolei dymisja Jacka Wojciechowicza nie ma związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną. Jego obowiązki przejmie Michał Olszewski. Wiceszefowa PO po raz kolejny potwierdziła, że nie zamierza kandydować na następną kadencję. Zapowiedziała także, że ustąpi z funkcji szefowej Platformy w Warszawie. Komisarzem został Andrzej Halicki.

– Wszystkie kompetencje, doświadczenie poświęcę dla mieszkańców stolicy oraz konstytucyjnej zasady zaufania obywateli do władzy. Moim pierwszym zadaniem będzie uzyskanie statusu pokrzywdzonego dla Warszawy. Słowo klucz, które dziś padło to determinacja i jej mi nie zabraknie – zapowiedział nowy wiceprezydent Warszawy.

Wiktor Pahl: chcemy zwrócić warszawiakom ich własność

Mam świadomość dużych wyzwań jakie przede mną stoją, ale mamy instrumenty prawne i chcemy po nie sięgnąć jak najszybciej, żeby zwrócić warszawiakom należną ich własność – zapewnił nowy wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że wiceprezydent stolicy odpowiedzialny za reprywatyzację Jarosław Jóźwiak podał się do dymisji oraz, że jej nowym zastępcą został Witold Pahl. Prezydent odwołała też wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.

– Wszystkie kompetencje, doświadczenie poświęcę dla mieszkańców stolicy, także poświecę dla konstytucyjnej zasady zaufania obywateli do władzy, do władzy stanowiącej i stosującej te prawa – zapowiedział Pahl.

za 300polityka.pl

Komentarze są zamknięte