Opole: CBA z Wrocławia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

Autor Obywatelski

Do Wojewódzkiego cbkUrzędu Pracy w Opolu w ubiegłym tygodniu wkroczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przy ocenie merytorycznej wniosków o dofinansowanie unijne. – Na razie nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów – mówi Lidia Sieradzka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone już od trzech miesięcy, a prowadzi je wydział do spraw przestępczości gospodarczej na podstawie materiałów przekazanych przez wrocławskie CBA. – Sprawa dotyczy rozpatrywania merytorycznego wniosków o dofinansowanie projektów ze środków europejskiego funduszu społecznego „Kapitał Ludzki” – mówi Lidia Sieradzka z prokuratury.

Śledczy sprawdzają czy nie doszło do popełnienia przestępstwa, polegającego na przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Informację potwierdza Jacek Suski, dyrektor WUP. – Było u nas czterech funkcjonariuszy, poprosili nas dokumenty z lat 2008 – 2011. Zabrali pierwszą partię dokumentów, w tym tygodniu zabiorą kolejną. Interesuje ich ocena merytoryczna konkursów i osoby jakie się nią zajmowały – mówi Suski.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte