Studniówka „Szlachetnej Paczki” – przyłącz się do akcji!

Autor Obywatelski

szlachetna_paczkaJutro o godz. 16.30 na Placu Wolności w Opolu rusza rekrutacja wolontariuszy do akcji „Szlachetna Paczka”. 

Setki przyjaciół Paczki i Akademii znowu zajmą nie tylko opolski rynek, ale także najważniejsze, centralne punkty największych miast w Polsce! Wspólnie zatańczymy poloneza. Okazja? Za 100 dni SZLACHETNA PACZKA dotrze z pomocą do potrzebujących rodzin. Przekonamy się, czy i w tym roku zdamy egzamin dojrzałości z pomagania.

Studniówka to jednocześnie sygnał dla całej Polski, że właśnie rusza rekrutacja Drużyny SuperW – 13 700 wolontariuszy Paczki i Akademii w całej Polsce i aż 490 wolontariuszy w województwie opolskim. To rekordowa liczba. Bez SuperW nie dotrzemy do potrzebujących. To oni tworzą fenomen SZLACHETNEJ PACZKI, która tylko rok temu połączyła ponad 1 milion Polaków.

[…] 

Na wydarzeniu – oprócz uroczystego odliczania oraz poloneza będzie występ Stowarzyszenia Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem „Matnikora” oraz otwarty trening i mecz futbolu flagowego z Wolverines i Vixens Opole który odbędzie się na miejskim stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków

[…]

– Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek WIOSNA Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

— Czytamy w liście od organizatorów „Szlachetnej Paczki”

 

Studniówka Paczki i Akademii
odbędzie się 6. września o godzinie 16.30 na Placu Wolności w Opolu

 

jkg

Komentarze są zamknięte