Kędzierzyn-Koźle: 6211 uczniów rozpoczęło rok szkolny

Autor Obywatelski

Dziś, 1 września do wsoswzystkich miejskich placówek oświatowych powrócą dzieci. Rok szkolny w kędzierzyńskich przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach rozpocznie 6211 uczniów. Wśród nich po raz pierwszy szkolne mury przekroczy 140 pierwszoklasistów.

W nowym roku szkolnym zostaną uruchomione 74 oddziały przedszkolne, 153 klasy w szkołach podstawowych i 68 w gimnazjach. Klasy pierwsze powstaną w ośmiu podstawówkach. Dzieci z osiedli, w których ich zabraknie, będą dowożone do innych placówek – pierwszaki z Azotów do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Śródmieściu, a dzieci ze Sławięcic i Blachowni do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 na os. Piastów.

– Postanowiliśmy również w tym roku zorganizować dowóz wszystkim dzieciom niepełnosprawnym do szkoły w Kłodnicy. Autobusy będą dowozić dzieci z dwóch rejonów – Koźla i Kędzierzyna – poinformował na konferencji prasowej zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło.

Aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki kształcenia, gmina stale inwestuje w infrastrukturę oświatową. Z efektów części tegorocznych inwestycji dzieci będą mogły skorzystać już pierwszego dnia nauki. Dotyczy to m.in. nowego parkietu sali gimnastycznej w PSP nr 11 czy placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu nr 11.

Gmina przeznaczy na remonty prawie 4 mln złotych. – Największe środki są zaangażowane w budowę wielofunkcyjnego boiska i bieżni przy ZSM nr 2 w Kłodnicy. To jest kwota ok. 1,8 mln złotych – zaznacza Wojciech Jagiełło.

Inną dużą inwestycją będzie termomodernizacja żłobka nr 6. Na ten cel miasto przeznaczyło kwotę 680 tys. złotych, a na wczorajszej sesji radni dorzucili kolejne 100 tys. zł. – Inwestycja zostanie zrealizowana do końca roku – dodał Wojciech Jagiełło.

Komentarze są zamknięte