Skok na samorządy?

Autor Obywatelski

pobraneZ doniesień medialnych wynika, że najbardziej złodziejska reprywatyzacja miała miejsce za prezydentury w stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz – powiedział we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. W opinii posłów Platformy Obywatelskiej PiS dąży do przejęcia władzy w stolicy jeszcze przed kolejnymi wyborami samorządowymi. – Poczuli krew i uważają, że to może być dobry moment, by wykorzystać machinę państwa przeciw demokratycznie wybranym rządom- mówi Cezary Tomczyk z PO.

W PiS-ie już wcześniej toczyła się dyskusja o odsunięciu Platformy od władzy w stolicy. Rozważano np. zmianę ustawy o ustroju Warszawy, czy wydzielenia z Mazowsza województwa warszawskiego. Wokół samorządów po wyborach parlamentarnych zrobiło się gorąco. CBA prowadziło kontrole we wszystkich 16 urzędach marszałkowskich.

– PiS to partia, która nienawidzi samorządów. Chcieliby, żeby cały kraj był sterowany centralnie- uważa Jakub Stefaniak z PSL. Zmian obawia się także Robert Biedroń prezydent Słupska. – Obawiam się, że takie osoby jak ja będą miały nałożony kaganiec – mówi.

za www.onet.pl
(jb)

Komentarze są zamknięte